اسلاید شو


جستجوگر وب
آخرین ارسال های انجمن

🔸 رقم سبد معیشت مشخص شد ▪️توافق بر ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان 🔹نماینده کارگران در کمیته دستمزد: رقم سبد معیشت کارگران رقم ۶میلیون و ۸۹۵ ن

🔸 رقم سبد معیشت مشخص شد


▪️توافق بر ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان 


🔹نماینده کارگران در کمیته دستمزد: رقم سبد معیشت کارگران رقم ۶میلیون و ۸۹۵ هزارتومان است. 


🔹عدد سبد معاش مورد قبولِ کارگران، بسیار از این رقم بالاتر است و این سبد ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومانی بسیار حداقلی است.


🔹برای اینکه به اجماع برسیم و سه‌جانبه‌گرایی برقرار باشد، به این عدد رضایت دادیم و عدد اعلام شده به هیچ وجه مطلوب جامعه کارگری نیست.

ادامه مطلب

[ سه شنبه 05 اسفند 1399 ] [ 15:56 ] [ abedi ] [ بازدید : 16 ] [ نظرات () ]
آیین نامه اجرایی بازنشستگی پیش از موعد همسران

آیین نامه اجرایی بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شهدا


آیین نامه اجرایی درخصوص بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا (تصویبنامه شماره ۴۲۹۶۹/ت۵۵۴۱۷هـ مورخ ۲۳/۴/۱۳۹۹ هیئت وزیران)

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی- بنیاد شهید و امور ایثارگران

هیت وزیزان در جلسه ۱۸/۴/۹۹ به پیشنهاد ۳۸۶۵۴ مورخ ۱/۳/۹۷ وزارت تعاون، کار. رفاه اجتماعی به اتسناد اصل یک و سی وهشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ایین نامه اجرایی بند (خ) ماده (۸۷) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران -مصوب۱۳۹۵- را به شرح زیر تصویب کرد:‎


آیین‌نامه اجرایی بند (خ) ماده (۸۷) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران


ماده ۱- در این آیین‌نامه، اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط  به‌کار می‌روند:

۱- قانون: قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران -مصوب ۱۳۸۶-

۲- افراد مشمول: همسران و فرزندان شاغل شهدا در دستگاه‌های موضوع ماده (۲) قانون که مشترک یکی از صندوق‌های بیمه‌گر باشند. مرجع تشخیص ایثارگران مذکور، بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌باشد.

۳- صندوق بیمه‌گر: صندوق‌های بیمه و بازنشستگی که افراد مشمول، مشترک یا عضو آن می‌باشند.

۴- سابقه خدمت قابل قبول: سنواتی که به موجب قوانین و مقررات مربوط به عنوان سابقه خدمت قابل قبول و بیمه‌پردازی محسوب شده و حق بیمه آن نیز به صندوق بیمه‌گر پرداخت شده است.

۵- هزینه‌های سنوات ارفاقی: شامل حق بیمه سنوات ارفاقی و حقوق بازنشستگی ناشی از سنوات ارفاقی به شرح مقرر در این آیین‌نامه.

ماده ۲- افراد مشمول در صورت دارا بودن حداقل (۲۲) سال سابقه خدمت قابل قبول و بدون شرط سنی، می‌توانند درخواست بازنشستگی خود را با استفاده از سنوات ارفاقی (حداکثر به مدت هشت سال) ارایه نمایند. در هر صورت مجموع سنوات مذکور با احتساب سنوات ارفاقی باید حداقل (۳۰) سال باشد.

ماده ۳- افراد مشمول جهت استفاده از مزایای مقرر در این آیین‌نامه، می‌توانند درخواست خو را به دستگاه متبوع تسلیم نمایند. دستگاه مکلف است ظرف دو ماه از تاریخ وصول درخواست، نسبت به بررسی، احراز شرایط و ارسال آن به صندوق بیمه‌گر اقدام نماید.

تبصره ۱- افراد مشمول شاغل در دستگاه‌های موضوع بند (ب) ماده (۲) قانون در صورتی که مشمول قانون تأمین اجتماعی باشند، می‌توانند جهت استفاده از مزایای مذکور، درخواست خو را به شعبه محل پرداخت حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی تسلیم نمایند.

تبصره ۲- صندوق بیمه‌گر مکلف است ظرف یک ماه از تاریخ وصول درخواست، نسبت به بررسی درخواست و محاسبه هزینه‌های سنوات ارفاقی و اعلام آن به فرد مشمول یا دستگاه مربوط حسب مورد اقدام نماید.

ماده ۴- دستگاه‌های موضوع بند (الف) ماده (۲) قانون مکلند هزینه‌های سنوات ارفاقی را حسب اعلام صندوق بیمه‌گر، از محل منابع یا اعتبارات مصوب دستگاه به صورت کامل و یکجا به حساب صندوق بیمه‌گر واریز نموده و مدارک را به همراه رسید واریزی برای برقراری مستمری بازنشستگی به صندوق مذکور ارسال نمایند. همچنین استفاده از مزایای این آیین‌نامه در خصوص بیمه‌شده شاغل در دستگاه موضوع بند (ب) ماده (۲) قانون، منوط به پیش‌بینی اعتبار لازم در قوانین بودجه می‌باشد. اعتبارات موضوع این ماده در ذیل ردیف جداگانه اعبارات دستگاه‌های مربوط پیش‌بینی و تأمین می‌شود.

ماده ۵- نحوه محاسبه هزینه‌های سنوات ارفاقی در صندوق بیمه‌گر به شرح زیر است:

حق بیمه سنوات ارفاقی عبارت است از (آخرین حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی) ضرب در (مدت سنوات ارفاقی به ماه) ضربدر (نرخ حق بیمه مقرر در صندوق مربوط)

تبصره- مبنای محاسبه و پرداخت مستمری بازنشستگی مشمولین این آیین‌نامه، میانگین دو سال آخر حقوق و مزایای دریافتی فرد مشمولی است که دارای کسور بازنشستگی بوده و حق بیمه آن نیز به صندوق بیمه‌گر ذی‌ربط پرداخت شده باشد.

اسحاق جهانگیری- معاون اول رییس‌جمهور

ادامه مطلب

[ سه شنبه 05 اسفند 1399 ] [ 15:53 ] [ abedi ] [ بازدید : 11 ] [ نظرات () ]
✍ گفتنی است، بر اساس ماده 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران «

✍ گفتنی است، بر اساس ماده 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران «حقوق و مزایای پرسنل وظیفه و نیروهای داوطلب غیرشاغل در دستگاه‌های موضوع ماده (۲) این قانون که به صورت بسیج مردمی از سوی مراجع ذی‌صلاح نظیر نیروی مقاومت بسیج، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش، کمیته امداد امام خمینی(ره)، جهاد سازندگی، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌های علمیه و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به جبهه اعزام و به دلیل حضور در جبهه و یا بر اثر ترور شهید، مفقودالاثر، جانباز از کارافتاده کلی و آزاده از کارافتاده کلی گردیده‌اند. طبق مقررات، همطراز کادر نیروهای مسلح تعیین و توسط بنیاد پرداخت خواهد شد.»

ادامه مطلب

[ سه شنبه 05 اسفند 1399 ] [ 15:51 ] [ abedi ] [ بازدید : 26 ] [ نظرات () ]
تکذیب گران کردن تعرفه اینترنت سید احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه درباره ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر صداوسیما: 🔻ا

تکذیب گران کردن تعرفه اینترنت


سید احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه درباره ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر تصویب گران کردن تعرفه اینترنت از سوی مجلس و بهره برداری آن در سازمان صداوسیما:

🔻این خبر کذب است و مجلس حتی به افزایش تعرفه پیامک به یک تومان هم رأی نداد.


🔻امروز در صحن علنی پارلمان تصمیم گیری شد حق‌السهم دولت و عدد درآمدی‌اش را که وزارت ارتباطات دریافت می‌کند، به نفع تولید محتوای فرهنگی افزایش داده شود.


🔻حکم دیگر نمایندگان این بود که تعرفه اینترنت در سال ۱۴۰۰ نباید از سوی دولت گران شود، در واقع از حاشیه سود خالص اپراتورها که سالانه بسیار بالاست و بعضاً شاهدیم محتوای بومی را به جای نیم‌بها، تمام بها می‌کنند، این حق‌السهم در نظر گرفته شده است و به معنای افزایش تعرفه اینترنت نیست.


🔻این عدد حق‌السهم لزوماً برای صداوسیما نیست و دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی که در عرصه فضای مجازی فعالیت می‌کنند، همچنین فعالان و گروه‌های مردمی این عرصه مد نظر هستند و ویژه یک دستگاه خاص نیست. در کشور ۲۶ مجموعه فرهنگی و اجتماعی در عرصه فضای مجازی داریم.


🔻این فضاسازی تخریبی و بدون مبناست که خللی در اراده مجلس به وجود نمی‌آورد.

ادامه مطلب

[ سه شنبه 05 اسفند 1399 ] [ 15:49 ] [ abedi ] [ بازدید : 8 ] [ نظرات () ]
🔺️پنجم اسفند روز بزرگداشت خواجه نصیر‌الدین طوسی و روز مهندس بر کلیه مهندسان عزیز پرتلاش مبارک باد.🌹


🔺️پنجم اسفند روز بزرگداشت خواجه نصیر‌الدین طوسی و روز مهندس بر کلیه مهندسان عزیز پرتلاش مبارک باد.🌹

ادامه مطلب

[ سه شنبه 05 اسفند 1399 ] [ 15:8 ] [ abedi ] [ بازدید : 4 ] [ نظرات () ]
🔺️افزايش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال جاری رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور: 🔹

🔺️افزايش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال جاری


رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:


🔹از سال ۹۶ متناسب سازی حقوق بازنشستگان شروع شد؛ هر سال ۳۰۰۰ تا ۳۴۰۰ میلیارد تومان و امسال نیز ۲۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی پرداخت شد. 


🔹برای افزایش قدرت خرید کارمندان دولت در سال گذشته، ۵۰ درصد به حقوقشان اضافه شد و این باعث شکاف و تبعیض میان دریافتی شاغلین و بازنشستگان شد. همین امر باعث شد اجرای طرح متناسب سازی حقوق قوت بیشتری بگیرد.

ادامه مطلب

[ سه شنبه 05 اسفند 1399 ] [ 15:5 ] [ abedi ] [ بازدید : 3 ] [ نظرات () ]
💠 راه‌اندازی فرایند ثبت غیرحضوری «درخواست تبدیل وضعیت جانبازان به ماده 38» "علیرضا امینی"مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ای

💠 راه‌اندازی فرایند ثبت غیرحضوری «درخواست تبدیل وضعیت جانبازان به ماده 38»


"علیرضا امینی"مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران :


🔹با توجه به امکان تبدیل وضعیت گروهی از جانبازان حالت اشتغال به ماده 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و استفاده از مزایای آن و در راستای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، امکان ثبت درخواست تبدیل وضعیت به ماده 38 به شکل برخط در سامانه خدمات الکترونیک ایثار برای جانبازان یا منسوبین جانبازان متوفی فراهم شد.


🔹جانبازان باید دارای رأی از کار افتادگی بوده، حادثه جانباز از نوع «ترور» یا «جنگ» باشد، درصد جانباز (قبل از فوت) 25 درصد و بالاتر باشد، نوع عضویت «وظیفه» یا «بسیجی» باشد، دارای صورتجلسه کمیسیون احراز جانبازی تصویب شده با نوع نتیجه مثبت باشد و اگر رخداد آخرین حادثه از نوع جنگ باشد، می‌بایست تاریخ وقوع حادثه در بازه زمانی جنگ باشد.

ادامه مطلب

[ سه شنبه 05 اسفند 1399 ] [ 15:4 ] [ abedi ] [ بازدید : 7 ] [ نظرات () ]
✍ گفتنی است، بر اساس ماده 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران «حقوق و مزایای پرسنل وظیفه و نیروهای داوطلب

✍ گفتنی است، بر اساس ماده 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران «حقوق و مزایای پرسنل وظیفه و نیروهای داوطلب غیرشاغل در دستگاه‌های موضوع ماده (۲) این قانون که به صورت بسیج مردمی از سوی مراجع ذی‌صلاح نظیر نیروی مقاومت بسیج، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش، کمیته امداد امام خمینی(ره)، جهاد سازندگی، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌های علمیه و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به جبهه اعزام و به دلیل حضور در جبهه و یا بر اثر ترور شهید، مفقودالاثر، جانباز از کارافتاده کلی و آزاده از کارافتاده کلی گردیده‌اند. طبق مقررات، همطراز کادر نیروهای مسلح تعیین و توسط بنیاد پرداخت خواهد شد.»

ادامه مطلب

[ سه شنبه 05 اسفند 1399 ] [ 15:3 ] [ abedi ] [ بازدید : 4 ] [ نظرات () ]
لایحه بودجه اصلاح‎شده به دست مجلس رسید 🔹نایب رئیس کمیسیون برنامه: دولت اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ را به مجلس تحویل داد. در لایحه اصلاحی درآم


لایحه بودجه اصلاح‎شده به دست مجلس رسید


🔹نایب رئیس کمیسیون برنامه: دولت اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ را به مجلس تحویل داد. در لایحه اصلاحی درآمد حاصل از مالیات ۲۵ هزار میلیارد تومان اضافه شده و منابع عمومی بودجه به ۸۵۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.@newchanlkomakmaeeshat

ادامه مطلب

[ دوشنبه 27 بهمن 1399 ] [ 8:48 ] [ abedi ] [ بازدید : 18 ] [ نظرات () ]
💠 دریافت خدمات شـغلی ازطریق سامانه الکترونیک ایثار 🔹فراینـد ثبت نـام در لیست بیکاران، مجوز اسـتفاده از سـهمیه ویژه ایثارگران

💠 دریافت خدمات شـغلی ازطریق سامانه الکترونیک ایثار


🔹فراینـد ثبت نـام در لیست بیکاران، مجوز اسـتفاده از سـهمیه ویژه ایثارگران براي شـرکت در آزمونهاي اسـتخدامی، معرفی براي اسـتفاده از سـهمیه هاي اسـتخدامی، بهره مندي ازمعاضدت هاي اسـتخدامی و پرداخت تسهیلات خود اشتغالی ازطریق سامانه برخط به پایان رسید.


🔹در راسـتای اجرای برنـامه های دولت الکترونیک وهوشـمندسازی فعالیت های بنیاد، از سالهای گذشته ارائه خدمات به جامعه هدف به صورت الکترونیکی در برنامه کاری اداره کل اشتغال بنیاد قرارگرفت.


🔹درحـال حاضـر فراینـدثبت نـام در لیست بیکاران، مجوز اسـتفاده از سـهمیه ویژه ایثارگران برای شـرکت در آزمونهای اسـتخدامی، معرفی برای اسـتفاده از سـهمیه های اسـتخدامی، بهره مندی ازمعاضدت های اسـتخدامی و پرداخت تسهیلات خود اشتغالی ازطریق برخط به پایان رسیده است و ایثارگران محترم بدون نیاز به حضور در بنیاد می تواننـدازطریق سامانه خدمات الکترونیک ایثار،خدمات شـغلی مذکور را رویت و درصورت واجد شـرایط بودن نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نموده ومعرفی نامه مورد نیاز را دریافت نمایند.

ادامه مطلب

[ یکشنبه 26 بهمن 1399 ] [ 17:21 ] [ abedi ] [ بازدید : 24 ] [ نظرات () ]
✔مددجویان نهادهای حمایتی و ایثارگران برای یک بار از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی معاف شدند 🔻نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 بهمن

✔مددجویان نهادهای حمایتی و ایثارگران برای یک بار از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی معاف شدند


🔻نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی  در جریان بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن، با ماده 16 این طرح، با 192 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر در موافقت کردند.


🔻 براساس ماده 16 این طرح؛ وزارت راه و شهرسازی با اعمال سیاست های تشویقی، مهندسین داوطلب برای ارائه خدمات فنی مهندسی در طرحهای حمایتی تأمین مسکن را معرفی نماید.

ادامه مطلب

[ یکشنبه 26 بهمن 1399 ] [ 17:19 ] [ abedi ] [ بازدید : 18 ] [ نظرات () ]
✳️دکتر عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور : ✅ پیرو دستور مهندس اوحدی ریاست محترم بنیاد شهید کشور کمیس

✳️دکتر عبدالرضا عباسپور

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور :


✅ پیرو دستور مهندس اوحدی ریاست محترم بنیاد شهید کشور کمیسیون‌های پزشکی تا پایان سال در تمام استان‌ها و درتمام روزهای هفته برگزار می‌شوند


✅برابر دستور مهندس اوحدی کمیسیون‌های پزشکی بلافاصله در هر استانی که برای برگزاری کمیسیون پزشکی اعلام نیاز داشته باشد برگزار می‌شوند


✅همچنین با توجه به تأکید رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران از حضور پزشکان مجرب استانی نیز در برگزاری این کمیسیون‌ها استفاده می‌شود


  ‌    ‌     

ادامه مطلب

[ یکشنبه 26 بهمن 1399 ] [ 17:17 ] [ abedi ] [ بازدید : 25 ] [ نظرات () ]
‍ ✅ قابل توجه خانواده های محترم شهدای معظم، جانبازان گرامی و آزادگان سرافراز ✍لیست خدمات و صدور معرفی نامه هایی که از طریق سامانه خدمات ال

‍ ✅ قابل توجه خانواده های محترم شهدای معظم، جانبازان گرامی و آزادگان سرافراز


✍لیست خدمات و صدور معرفی نامه هایی که از طریق سامانه خدمات الکترونیک ایثار (برخط) ارائه آنها میسر شده است  :


▫️ ثبت نام در لیست بیکاران سیستم سجایا

▪️ثبت درخواست شاغلین بخش خصوصی برای استفاده از سهمیه حداقل ۲۵ % ویژه ایثارگران جهت  شرکت در آزمون های استخدامی

▫️بهره مندی از تسهیلات از محل صندوق کارآفرینی امید

▪️بهره مندی از تسهیلات از محل منابع داخلی بانک عامل با نرخ سود و کارمزد شورای پول و اعتبار(با اعمال یارانه سود و کارمزد)

▫️بهره مندی از تسهیلات از محل وجوه اداره شده

▪️بهره مندی از تسهیلات از محل مشاغل خانگی

▫️بهره مندی از تسهیلات روستایی و عشایری (کارا)

▪️بهره مندی از تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی

▫️استفاده از سهمیه  استخدامی حداقل  ۲۵ %

▪️استفاده از سهمیه استخدامی ازطریق تبصره۲ ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

▫️استفاده از سهمیه استخدامی ۵ %

استخدام خارج از سهمیه ایثارگری

▪️تبدیل وضعیت استخدامی جانباز

▫️استفاده جانباز از کسرساعت کار

انتقال محل خدمت

▪️شغل مناسب وضعیت جسمی و در شان ایثارگر

▫️استفاده جانباز از ماموریت آموزشی

▪️استفاده از مرخصی استعلاجی

▫️بازنشستگی پیش از موعد جانباز

▪️برخورداری از امتیازات شغلی

▫️اولویت درگذراندن طرح پزشکی و پیراپزشکی

▪️معافیت از طرح پزشکی و پیراپزشکی

▫️پرداخت حقوق و مزایای دوران اسارت آزاده

▪️ایجاد پست همطراز

▫️محاسبه سنوات حضور در جبهه جهت بازنشستگی

▪️معافیت از شرط سن و معدل در زمان  استفاده از سهمیه استخدامی

پرداخت فوق العاده ایثارگر ماده ۵۱ قانون جامع

▫️تجدید نظر در گزینش استخدامی

▪️محاسبه سنوات حضور در جبهه در سنوات خدمت قابل قبول برای بازنشستگی

▫️انتقال حق بیمه صندوق ها

▪️اجرای قوانین  مربوط به ایثارگران توسط شرکتهای مشمول اصل ۴۴

معافیت کارفرما ازپرداخت ۵۰ % حق بیمه (قانون سازمان تامین اجتماعی )

▫️بهره مندی از معافیت مالیات بر حقوق (ماده ۵۶ اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم)

▪️اعاده بکار فرزند شهید، همسر شهید، جانباز

▫️بازنشستگی پیش از موعد فرزندشهید و همسر شهید

▪️معافیت جانباز،آزاده و فرزند شهید از پرداخت کسورات حق بیمه بازنشستگی

▫️عدم تنزل پست سازمانی

▪️استفاده جانباز از حقوق ایام استراحت پزشکی

▫️استفاده فرزند شهید از ماموریت آموزشی

▪️محاسبه یک مقطع تحصیلی بالاتر برای فرزند شهید

▫️معافیت فرزند شهید از پرداخت مالیات

▪️تبدیل وضعیت استخدامی فرزند شهید

▫️شغل مناسب و درشاُن فرزند شهید

▪️بهره مندی ازفوق العاده ایثارگری موضوع بند ۲ ماده ۶۸ قانون خدمات کشوری

▫️جانباز و فرزند شهید بازنشسته جهت ادامه خدمت تا ۳۵ سال

▪️همسرشهید و فرزند شهید جهت بازنشستگی پیش از موعد

ادامه مطلب

[ یکشنبه 26 بهمن 1399 ] [ 17:16 ] [ abedi ] [ بازدید : 33 ] [ نظرات () ]
جزئیات روند بررسی لایحه بودجه اصلاحی ۱۴۰۰ در مجلس مشخص شد علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به نشست امروز هیأت رئیسه گفت: 🔹ا

جزئیات روند بررسی لایحه بودجه اصلاحی ۱۴۰۰ در مجلس مشخص شد


علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به نشست امروز هیأت رئیسه گفت:

🔹 در این جلسه تصمیم گرفته شد تا چنانچه دولت لایحه اصلاحی بودجه سال ۱۴۰۰ را تا روز سه شنبه هفته جاری به مجلس تقدیم کند، کلیات این لایحه در جلسه علنی روز چهارشنبه به رأی گذاشته شود.


🔹چنانچه کلیات لایحه اصلاحی بودجه سال ۱۴۰۰ در صحن علنی مجلس تصویب شود، لایحه برای بحث و بررسی در مورد آن به کمیسیون تلفیق ارجاع خواهد شد و هفته آینده کمیسیون تلفیق برای این منظور جلسه خواهد داشت.


🔹کمیسیون تلفیق دو هفته فرصت دارد تا لایحه بودجه را مورد رسیدگی قرار دهد و پس از آن نمایندگان پیشنهاد‌ات خود درباره بودجه را اعلام خواهند کرد و لایحه در صحن مجلس مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب

[ یکشنبه 26 بهمن 1399 ] [ 17:14 ] [ abedi ] [ بازدید : 19 ] [ نظرات () ]
❇️ خبری خوش برای ایثارگران بازنشسته کشوری 《 اجرای فوق العاده ایثارگری در چند روز آینده 》 "فرج کمیجانی" دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

❇️ خبری خوش برای ایثارگران بازنشسته کشوری 


《 اجرای فوق العاده ایثارگری در چند روز آینده 》


"فرج کمیجانی" دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی خبر داد :


✅با پیگیری های مستمر و تشکیل جلسات حضوری و مجازي با "دکتر نوبخت" معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و جمعی از مسئولین و كسب موافقت آن بزرگوران به حول قوه الهی بخشنامه اجرایی اعطای یک گروه به بازنشستگان واجد شرايط اعطای گروه ماقبل سال96 و اجرای فوق العاده ایثارگری طبق قانون در حق بازنشستگان ایثارگر آماده و با دو امضا ( جناب آقای دكتر نوبخت و دكتر انصاری ) طی يكی دو روز آينده برای اجرا به صندوق بازنشستگی کشوری ارسال خواهد شد.


🖋 و با رایزنی که انجام گرفته مديران صندوق بازنشستگی قول مساعد داده اندكه به محض دریافت بخشنامه نسبت به اعمال هردو مورد 

1-اعطای گروه به بازنشستگان ماقبل 96


2- اعطای فوق العاده ایثارگری به بازنشستگان ایثارگر مشمول بخشنامه به تاریخ اجرای ١٣٩٩/٧/١ احکام را صادر خواهند کرد.


                    《99/11/26》

ادامه مطلب

[ یکشنبه 26 بهمن 1399 ] [ 17:13 ] [ abedi ] [ بازدید : 59 ] [ نظرات () ]
🔻 جذب نیروی امریه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 🔹 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به ظرفیت ایجاد ‌‌شده

🔻 جذب نیروی امریه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی


🔹 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به ظرفیت ایجاد ‌‌شده در اصل ۱۴۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در نظر دارد از توان علمی و تخصصی فارغ التحصیلان دانشگاهی در قالب جذب نیروهای امریه (کارکنان وظیفه) جهت ارائه خدمات در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، کارآفرینی و رفاه در مراکز استان‌ها و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور اقدام نماید.


🔹 در این راستا اداره کل توسعه منابع انسانی - امور مشمولین، این وزارتخانه با همکاری ادارات کل اجرائی در استانها  در سال ۱۴۰۰ اقدام به جذب و به کارگیری تعدادی نیروی متخصص، نخبه و متعهد با مدرک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در قالب طرح سرباز تعاون‌یار و کارآفرین در تاریخ اعزام ‌ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱  نموده است.


🔹 متقاضیان امریه سربازی می‌توانند تا تاریخ ۹۹/۱۲/۱۵ با مراجعه به سامانه تعاون‌یار این وزارتخانه به آدرس اینترنتی taavonyar.mcls.gov.ir از شرایط پذیرش و جذب در ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها اطلاع و ثبت نام کنند.

ادامه مطلب

[ یکشنبه 26 بهمن 1399 ] [ 17:12 ] [ abedi ] [ بازدید : 11 ] [ نظرات () ]
🔴 جبران خسارات ناشی از تقصیر و قصور ماموران دولتی به عهده خود آن‌هاست 🔰هیات عمومی دیوان عدالت اداری 🔻

🔴 جبران خسارات ناشی از تقصیر و قصور ماموران دولتی به عهده خود آن‌هاست


🔰هیات عمومی دیوان عدالت اداری


🔻 با تاکید بر اینکه جبران خسارات ناشی از تقصیر و قصور ماموران دولتی به عهده خود آن‌هاست، اطلاق مقرره شورای عالی اداری که جبران این خسارات را به عهده دستگاه‌های دولتی گذارده بود را باطل کرد. 


🔻در متن مقرره مورد شکایت آمده است: "مطابق فصل دهم از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی تحت عنوان تقصیرات مقامات و ماموران دولتی، دستگاه های اجرایی مسئول جبران آن دسته از خسارات مادی، معنوی و بدنی هستند که مستخدمان و کارکنان آنها کارگزین آنلاين نتیجه بی احتیاطی، بی مبالاتی یا عدم رعایت قوانین، مقررات یا نظامات مربوطه در حین انجام وظیفه یا به مناسبت آن به دیگران وارد یا در نتیجه نقص یا کمبود غیر متعارف امکانات و وسایل به اشخاص وارد می‌شود".


♦️در بخشی از رای صادره آمده است:


 🔻فصل دهم قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ حکمی راجع به جبران خسارات ناشی از هر گونه اقدامات مستخدمان و مقامات دستگاه‌های اجرایی به اشخاص ندارد... مقرره فوق بدون تفکیک دلیل ورود خسارت عمدی یا غیر عمدی کارکنان دولت و یا بدون تفکیک اعمال حاکمیتی غیر آن، پرداخت خسارات وارده بر اشخاص حقیقی یا حقوقی را به طور مطلق متوجه دستگاه اجرایی کرده است و حاکی از اطلاق آن حتی در جبران هرگونه خسارت ناشی از سهل انگاری، بی مبالاتی و بی احتیاطی کارمندان است، همچنین از جمله اختیارات شورای عالی اداری مصرح در ماده ۱۱۵ قانون مدیریت خدمات کشوری نیست و بنابراین اطلاق آن به جهت مغایرت با قانون و همچنین خروج از اختیارات قابل ابطال تشخیص داده می‌شود.

ادامه مطلب

[ یکشنبه 26 بهمن 1399 ] [ 17:10 ] [ abedi ] [ بازدید : 3 ] [ نظرات () ]
حجت‌الاسلام دکتر  حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان و نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم درگذشت الهیار ملکشاهی


حجت‌الاسلام دکتر  حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان و نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم درگذشت الهیار ملکشاهی نماینده سابق مردم کوهدشت و رومشکان و رئیس کمیسیون قضایی مجالس نهم و دهم را تسلیت گفت

متن پیام به شرح زیر است:

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْ‌ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرِینَ‌

خبر درگذشت جناب آقای الهیار ملکشاهی برادری مومن، همسنگری فهیم، حقوقدانی اندیشمند، خدمت‌گذاری بزرگ و قاضی برجسته و شایسته موجب تاثر و تاسف شد.

ضمن درخواست غفران و رحمت واسعه الهی برای آن فقید سعید، این ضایعه دردناک را به خانواده ایشان، قضات و حقوقدانان کشور تسلیت عرض می‌کنم و برای خانواده آن مرحوم و عموم بازماندگان از درگاه خدای بزرگ صبر و اجر مسالت دارم

ادامه مطلب

[ شنبه 25 بهمن 1399 ] [ 17:28 ] [ abedi ] [ بازدید : 7 ] [ نظرات () ]
📸اعمال شب اول ماه رجب؛ ماه بندگی و رحمت الهی


📸اعمال شب اول ماه رجب؛ ماه بندگی و رحمت الهی

ادامه مطلب

[ جمعه 24 بهمن 1399 ] [ 18:17 ] [ abedi ] [ بازدید : 10 ] [ نظرات () ]
✅ معافیت مالیاتی اعضای درجه یک خانواده ایثارگران و جانبازان   🔸پیش‌نویس لایحه اصلاح ماده (۵۶) ب

✅ معافیت مالیاتی اعضای درجه یک خانواده ایثارگران و جانبازان

 

🔸پیش‌نویس لایحه اصلاح ماده (۵۶) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران موضوع معافیت مالیاتی درآمد ایثارگران شاغل در مشاغل آزاد و بازار کسب و کار و بدون رابطه استخدامی، به هیئت دولت ارسال شد.

🔸بر این اساس، افراد مشمول، به ماخذ ۷ برابر درآمد حداقل حقوق سالیانه کارگران مشمول قانون کار از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.

ادامه مطلب

[ جمعه 24 بهمن 1399 ] [ 18:13 ] [ abedi ] [ بازدید : 47 ] [ نظرات () ]
⭕ حلول ماه رجب؛ ماه ولایت و امامت، ماهی که رحمت گسترده الهی بر بندگانش جاری می‌شود، مبارک باد 🔸️حضرت امام کاظم (ع): 🔹️«ر


⭕ حلول ماه رجب؛ ماه ولایت و امامت، ماهی که رحمت گسترده الهی بر بندگانش جاری می‌شود، مبارک باد


🔸️حضرت امام کاظم (ع):


🔹️«رَجَبٌ‏ شَهْرٌ عَظِیمٌ یُضَاعِفُ اللَّهُ فِیهِ الْحَسَنَاتِ وَ یَمْحُو فِیهِ السَّیِّئَاتِ مَنْ صَامَ‏ یَوْماً مِنْ رَجَبٍ‏ تَبَاعَدَتْ عَنْهُ النَّارُ مَسِیرَةَ سَنَةٍ وَ مَنْ صَامَ‏ ثَلَاثَةَ أَیَّامٍ وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّةُ»


🔹️ماه رجب، ماه بزرگى است که خداوند در آن [پاداش]کار‌های نیک را چند برابر می‌کند و گناهان را در آن می‌آمرزد.


🔹️کسى که یک روز در ماه رجب روزه بگیرد، آتش جهنّم به اندازه مسیر یک ساله از او فاصله می‌گیرد، و کسى که سه روز روزه بگیرد، بهشت براى او واجب می‌شود. (من لا یحضره الفقیه ج‏۲. ص ۹۲)

ادامه مطلب

[ جمعه 24 بهمن 1399 ] [ 18:7 ] [ abedi ] [ بازدید : 28 ] [ نظرات () ]
🔻سود سال ۹۸ سهام عدالت چه زمانی پرداخت می‌شود؟ «حسین فهیمی»مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه : 🔹

🔻سود سال ۹۸ سهام عدالت چه زمانی پرداخت می‌شود؟


«حسین فهیمی»مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه :


🔹زمان واریز سود سهام عدالت سال ۹۸ بستگی به فعالیت شرکت‌ها دارد، در صورت انجام اقدامات لازم از سوی شرکت‌های مربوطه، سود سهامداران را تا پایان سال پرداخت می‌کنیم.


 🔹امکان واریز سود سهام عدالت افرادی که روش سرمایه‌گذاری غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی وجود دارد.


🔹هر کدام از ۳۶ شرکت سرمایه‌گذاری استانی و ناشران بورسی که برای واریز سود مشمولان سهام عدالت، شرکت سپرده گذاری مرکزی را انتخاب کرده باشند این سود براساس شماره حساب اعلام شده در سجام واریز خواهد شد.


🔹اگر چنانچه مشمول سهام عدالت بخواهد سود خود را به صورت متمرکز دریافت کند و خود به دنبال سود شرکت‌ها نرود تنها راه این اقدام، ثبت‌نام در سامانه سجام است تا از این طریق قادر باشیم سود سهامداران را پرداخت کنیم.

ادامه مطلب

[ جمعه 24 بهمن 1399 ] [ 18:5 ] [ abedi ] [ بازدید : 15 ] [ نظرات () ]
🔻🎥ثبت نام مرحله جدید وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشور از فردا آغاز می شود. 🔹

🔻🎥ثبت نام مرحله جدید وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشور از فردا آغاز می شود.


🔹 نام نویسی تا 8 اسفند ادامه می یابد. مبلغ وام 25 میلیون تومان است و به افرادی تعلق می  گیرد که نخستین بار ازدواج کرده باشند.


🔹 تاریخ عقد نامه نیز باید از اول خرداد 98 تا اول اسفند 99 باشد. به گفته مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری وام تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

ادامه مطلب

[ جمعه 24 بهمن 1399 ] [ 18:1 ] [ abedi ] [ بازدید : 21 ] [ نظرات () ]
ماده 18 اصلاحي قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران

ماده 18 اصلاحي قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران :بنیاد موظف است در چهارچوب قوانین به منظور تعیین، تدوین و یا اصلاح معیارهای تشخیص درصد جانبازی به عنوان مبنای ارائه خدمت به جانبازان و آزادگان در مواردی که نیاز به رأی کمیسیون باشد نسبت به تشکیل کمیسیون‌های پزشکی اقدام و جهت تعیین نحوه از کارافتادگی کلی آنها، با در نظر گرفتن وضعیت فعلی سلامت روحی، جسمی، اجتماعی، اقتصادی، شغلی و سابقه حضور در جبهه و براساس آیین‌نامه‌ای که به پیشنهاد بنیاد و ستاد کل نیروهای مسلح و با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد اقدام نماید.

ادامه مطلب

[ جمعه 24 بهمن 1399 ] [ 11:4 ] [ abedi ] [ بازدید : 29 ] [ نظرات () ]
⚖️ فرایند ارائه مشاوره حقوقی و قضائی به #ایثارگران توسط بنیاد و امور ایثارگران 🔻#شرح_خدمت :

⚖️ فرایند ارائه مشاوره حقوقی و قضائی به #ایثارگران توسط بنیاد و امور ایثارگران 


🔻#شرح_خدمت : 

انجام کلیه مشاوره های حقوقی و قضائی به خانواده شاهد و ایثارگران 


🔹#مدارک_لازم_برای_انجام_خدمت:

۱- مدارک هویتی 

۲- ارایه سوابق و مستندات مربوط به مشکل حقوقی مطروحه 


🔹#قوانین_و_مقررات_بالا_دستی : 

۱- مجموعه قوانین مرتبط با دعوی 

۲- قانون اساسنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران 

۳- قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران 

۴- دستورالعمل نحوه ارائه خدمات معاضدت قضائی و امور حسبی


🔹#متوسط_مدت_زمان_ارائه_خدمت: 

۲ ساعت 


🔹#هزینه_ارائه_خدمت به خدمت گیرندگان: رایگان 


🔹#مخاطبین : 

۱- والدین ، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان 

۲- آزادگان و جانبازان   

۳- خواهر و برادر شهید


🔹#مراحل_گردش_کار : 

۱- مراجعه متقاضی به بنیاد و ارایه درخواست 

۲- ثبت درخواست و ارجاع به کارشناس حقوقی 

۳- استماع اظهارات متقاضی و بررسی مدارک و مستندات مربوطه 

۴- مطالعه قوانین و مقررات مربوطه و تطبیق موضوع به آنها 

۵- استخراج راه کار قانونی و ارائه مشاوره و راهنمایی به متقاضی 

۶- اعلام نتیجه و ثبت خدمت

ادامه مطلب

[ پنجشنبه 23 بهمن 1399 ] [ 21:51 ] [ abedi ] [ بازدید : 20 ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب
کمپین (دوشنبه 11 اردیبهشت 1396)
صفحات وب

تصویر ثابت