اسلاید شو


جستجوگر وب
آخرین ارسال های انجمن

استخدام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

✅استخدام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

📋 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تکمیل کارکنان پایور (کادر) درجه­داری یگان‌های تابعه خود از بین جوانان متعهد و علاقه­مند به‌صورت پیمانی داوطلب (پسر) می­پذیرد

🔻رشته و حداقل معدل مورد نیاز
🔹نظری (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی) با حداقل معدل کل 13 و حداقل معدل کتبی 10
🔹رشته‌های فنی با حداقل معدل کل13 و حداقل معدل کتبی 10
🔹 رشته­های مهارتی کاردانش با حداقل معدل کل 14

🔸مهلت ثبت نام: 23 اردیبهشت تا 25 خرداد 96📌 دوستان خود را از این استخدام مطلع کنید

موضوعات: سایر موضوعات ,
[ شنبه 16 ارديبهشت 1396 ] [ 0:20 ] [ issarr ] [ بازدید : 376 ] [ نظرات () ]
اشتغال ایثارگران

💠قابل توجه ایثارگران💠

👈اشتغال ایثارگران👉

🔹 ماده ۲۱ ـ کلیه دستگاههای موضوع ماده (۲) این قانون مکلفند حداقل بیست و پنج درصد (۲۵%) از نیازهای استخدامی و تأمین نیروهای مورد نیاز خود را «اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی» که وفق ضوابط و مجوزهای مربوط و جایگزینی نیروهای خروجی خود اخذ می‌نماید به خانواده‌های شاهد، جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان یک‌سال و بالای یک‌سال اسارت، اسرا و خواهر و برادر شاهد اختصاص دهند و پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل
( ۱- متن داخل پرانتز بدلیل منقضی شدن مهلت اجرای قانون برنامه پنجم توسعه حذف گردید.)
شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و آزادگان کمتر از یک‌سال اسارت اختصاص دهند.۱

🔹 تبصره ۱ ـ آن دسته از فرزندان شاهد، جانبازان از کارافتاده کلی، آزادگان از کارافتاده کلی و فرزندان آنان که علاوه بر سهمیه استخدامی این ماده با کسب حدنصاب قبولی و امتیازات لازم در آزمون‌های استخدامی پذیرفته شوند می‌توانند همانند سایر فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثر سن بهره‌مند گردند.

🔹 تبصره ۲ ـ کلیه دستگاه‌های مشمول این قانون موظفند پس از بازنشستگی یکی از ایثارگران از محل سهمیه استخدامی خود با رعایت شرایط عمومی استخدام یکی از فرزندان شهید، جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، آزاده، اسیر و مفقودالاثر را در آن دستگاه استخدام نمایند.

🔹 تبصره ۳ ـ کسب حداقل هشتاد درصد (۸۰%) حدنصاب آزمون علمی آخرین نفر پذیرفته شده برای مشمولان متقاضی استخدام در ادارات آموزش و پرورش و علوم تحقیقات و فناوری الزامی است.


🔹 ماده ۲۱ قانون جامع در بند " ذ " ماده ۸۷ فصل ۱۶ برنامه ششم توسعه ، بشرح ذیل اصلاح و دو تبصره علاوه بر تبصره های قبلی به آن الحاق گردید؛

🔹 ذ- ماده (۲۱) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به شرح زیر اصلاح می‌شود.

🔹 عبارت «اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی» بعد از عبارت «تأمین نیروهای مورد نیاز خود را» اضافه می‌شود.

🔹 تبصره ۱- وضعیت استخدامی مشمولان این ماده حداکثر پس از سه ماه رسمی‌قطعی می‌گردد.

🔹 تبصره ۲- والدین، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان و آزادگان و رزمندگان با حداقل شش‌ماه سابقه حضور در جبهه، شاغل در کلیه دستگاههای مشمول ماده (۲) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و مؤسسات تابعه آنها و شرکتهای عمومی و دولتی، در صورت تنزل از پست سازمانی بالاتر، مشروط به عدم محکومیت آنها بر اساس آراء مراجع قضائی یا اداری به تنزل پست، از کلیه حقوق و مزایای همان پست سازمانی یا همتراز شغل و پست قبلی برخوردار می‌شوند.

[ جمعه 15 ارديبهشت 1396 ] [ 22:28 ] [ issarr ] [ بازدید : 388 ] [ نظرات () ]
جزئیات نحوه اجرای طرح کارانه اشتغال جوانان

✅جزئیات نحوه اجرای طرح کارانه اشتغال جوانان (کاج) در اجرای ماده 71 قانون #برنامه_ششم توسعه

🔸در طرح کارورزی به جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی که تمایل دارند برای کسب مهارت های لازم فنی و کارآفرینی و شناساندن توانایی خود به کارفرمایان در دوره های کارورزی وارد شوند، از کمک هزینه آموزشی بهره مند می شوند. اعتبار معادل یک سوم حداقل دستمزد برای هر نفر خواهد بود. این افراد به علاوه تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند. اعتبار کارانه اشتغال با تایید کارفرمایان واجد صلاحیت پرداخت می شود.

🔸کارفرمایان بنگاه های فعال اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی دارای کد کارگاهی تأمین اجتماعی در صورت جذب و بکارگیری جوانان دانش آموخته دانشگاهی از بین گروه هدف این طرح برای مدت یکسال مشمول مشوق بیمه ای کارفرمایی می شوند و سهم بیمه مذکور توسط دولت پرداخت می شود.

🔸کارفرمایانی که کارورزان دارای گواهی معتبر موضوع بند یک این طرح را جذب کنند، بابت همان کارورزان و در چارچوب آئین نامه اجرایی ماده ۷۱ قانون برنامه ششم توسعه به مدت ۲ سال از مزایای معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردارمی شوند.

💯جزئیات بیشتر: goo.gl/OC1Twk

[ جمعه 15 ارديبهشت 1396 ] [ 16:4 ] [ issarr ] [ بازدید : 386 ] [ نظرات () ]
سند راهبردی رزمندگان

✅ مشاور رئیس‌جمهور در امور شهدا و ایثارگران با اشاره به این‌که تیرماه ۹۴ با دستور رئیس‌جمهور سند راهبردی رزمندگان ابلاغ شد که ✅✅طی آن رزمندگان نیز متولی دارند، اظهارکرد: طی این سند با حضور کل نیروهای مسلح و ۱۳ وزیر کمیته اجرایی آن تشکیل شد و سند ✅✅راهبردی آن آماده ابلاغ به هیأت دولت و تصویب آن است، که در صورت تصویب آن رزمندگان نیز متولی دارند .

ولی‌زاده

✅به گزارش ایسنا منطقه لرستان،حجت‌الاسلام ولی‌زاده در شورای مشاوران ایثارگر دستگاه‌های اجرایی استان لرستان اظهار کرد: در خدمت به خانواده شهدا باید باور داشته باشیم که اگر به خانه شهید می‌رویم باید با وضو برویم چراکه خدا در خانه اوست و این باور در دولت ✅تدبیر و امید وجود دارد .


✅وی با اشاره به اینکه قانون خدمات‌رسانی به شهدا و ایثارگران در سال ۹۰ تصویب شد و دولت یازدهم دو ماه بعداز روی کار آمدن این قانون ✅را ابلاغ کرد که نشانه باور داشتن دولت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران است، افزود: سه میلیون نفر رزمنده در کشور داریم که در دفاع مقدس حضور داشتند، لذا در این دولت سند راهبردی رزمندگان، ابلاغ شده است .

✅مشاور رئیس‌جمهور در امور شهدا و ایثارگران با تأکید بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: نهادینه شدن این فرهنگ در جامعه تضمین‌کننده نظام و انقلاب و به‌معنای استمرار نظام جمهوری اسلامی است .

✅وی با اشاره به اینکه اشتغال فرزندان، مهم‌ترین دغدغه خانواده‌های شهدا و ایثارگران است، افزود: معوقات خانواده‌های شهدا و ایثارگران تا سال ۹۳ پرداخت شده است ....انتشارخبردیروز ازفاش نیوز

[ جمعه 15 ارديبهشت 1396 ] [ 13:36 ] [ issarr ] [ بازدید : 276 ] [ نظرات () ]
سفرهای زیارتی سیاحتی

🔹 سفرهای زیارتی سیاحتی به تفکیک انواع شاخص‌ها برچه مبنایی برنامه ریزی می‌شود و برای شرکت در آن چه شرایطی لازم است؟
1- سفرهای زیارتی سیاحتی هر ساله بر مبنای اختصاص بودجه و ایجاد امکانات برنامه ریزی می‌گردد. 2- کلیه اعزام‌ها از بنیاد محل پرونده ایثارگران انجام می‌شود. 3- اولویت اعزام به سفر، با والدین شاهدی است که حداقل از چهار سال به سفرهای سیاحتی و زیارتی اعزام نشده باشند. 4- جانبازان 70% که از پنج سال قبل به سفرهای سیاحتی و زیارتی اعزام نشده باشند، در صورت وجود امکانات، از دفتر محل پرونده می‌توانند اعزام شوند. 5- جانبازان 50% تا 69% در صورتی که از شش سال قبل به سفرهای سیاحتی و زیارتی اعزام نشده باشند، در صورت وجود امکانات، از طریق بنیاد محل پرونده‌شان می‌توانند اعزام شوند. 6- جانبازان 25% به بالا در صورتی که از هفت سال قبل به سفرهای سیاحتی و زیارتی اعزام نشده باشند، در صورت وجود امکانات، از بنیاد محل پرونده می‌توانند اعزام شوند. 7- همسر و فرزندان شاهد از افراد تحت پوشش هستند و درصورتی‌که حداقل از پنج سال قبل به سفرهای سیاحتی و زیارتی از طرف بنیاد نرفته باشند، در صورت وجود امکانات از بنیاد محل پرونده، می‌توانند اعزام شوند. 8- جانبازان 25 درصد به بالا به اتفاق همسر و فرزندان تحت پوشش حداکثر تا چهار نفر، با شرایط فوق اعزام می‌شوند. 9- اولویت برنامه‌های زیارتی و سیاحتی در درون کشور اول زیارت مشهد مقدس و درجات بعد به ترتیب قم، شیراز، استان‌های شمال کشور و سایر نقاط دارای جاذبه‌های گردشگری است.

[ جمعه 15 ارديبهشت 1396 ] [ 13:33 ] [ issarr ] [ بازدید : 358 ] [ نظرات () ]
وام خود اشتغالی
🔹 چگونه می‌توان از تسهیلات اعتباری (وام خوداشتغالی اشتغال) استفاده نمود؟
در صورت واجد شرایط بودن (احراز شرایط بیکاری) و داشتن مجوز فعالیت (پروانه کسب، موافقت اصولی، جواز تاٌسیس و...) متقاضی می‌توان درخواست اخذ وام را به انضمام سوابق در خواستی به کارشناس اشتغال بنیاد شهرستان ارائه داده و در نوبت معرفی به بانک عامل قرار گیرد. تسهیلات با نرخ سود و کارمزد مصوب شورای پول و اعتبار پرداخت می‌گردد و با توجه به نوع ایثارگری و نوع شغل (ایجادی) بخشی از سود به‌عنوان یارانه سود و کارمزد توسط بنیاد به سیستم بانکی پرداخت می‌گردد.

🔹 چگونه می‌توان از تسهیلات صندوق توسعه ملی بهره‌مند شد؟
در مورد طرح‌های مورد نظر تسهیلات صندوق توسعه ملی در سه بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری در صورت داشتن مجوز فعالیت، تأمین سهم آورده (حداقل 30%) و تأمین وثیقه پرداخت می‌شود، که درخواست مربوطه باید به بنیاد استان محل اجرای طرح ارائه گردد (با هماهنگی انجام شده از طرف شهرستان محل پرونده ایثارگر). پس از طی مراحل ستادی در زمینه تخصیص و تأمین اعتبار و تعیین بانک عامل طی فرایند صندوق اشتغال معرفی خواهد شد.

🔹 شرایط استفاده از تسهیلات مشاغل خانگي چیست؟
در بخش مشاغل خانگی تسهیلات با سقف 50 میلیون ریال و نرخ سود و کارمزد مصوب شورای پول و اعتبار به افرادی که متقاضی استفاده از این تسهیلات جهت اجرای شغل در منزل مسکونی باشند قابل پرداخت خواهد بود. در این خصوص درخواست و مدارک شناسایی باید تحویل شهرستان محل پرونده گردد.
[ جمعه 15 ارديبهشت 1396 ] [ 11:49 ] [ issarr ] [ بازدید : 446 ] [ نظرات () ]
مراحل دریافت کمک معیشت از بنیاد


قابل توجه عزیزان
مراحل دریافت کمک معیشت جانبازان از بنیاد

نمونه برگ درخواست کمک معیشت
بنام خدا
ریاست محترم بنیاد……………
احتراما باستحضار ان مقام عالی میرساند که اینجانب …………جانباز به شماره پرونده ………فاقد شغل و درامد میباشم و در مضیقه بسر میبرم لذا خواهشمند است با توجه به صراحت قانون بودجه ۹۶ و از محل اعتبارات بنیاد موضوع ردیف ۱۳۱۶۰۰جدول شماره ۷ ؛نسبت به برقراری کمک معیشت ماهیانه جهت اینجانب اقدامات لازم مبذول فرمایید


با تشکر فراوان

جانباز……………
[ جمعه 15 ارديبهشت 1396 ] [ 11:13 ] [ issarr ] [ بازدید : 642 ] [ نظرات () ]
اعزام تعدادی از رزمندگان و جانبازان به مشهد مقدس
با سلام

قابل توجه مشتاقان زیارت اقا علی بن موسی الرضا

با توجه به رایزنی صورت گرفته با مسولان محترم استان قدس رضوی مبنی بر اعزام تعدادی از عزیزان رزمنده و جانباز به زیارت اقا امام رضا علیه السلام در نظر است از بین عزیزان؛ تعدادی از برادران که در این کمپین عضویت دارند انتخاب و معرفی نمایید
سفر چهار روزه با قطار و همچنین اتوبوس و بصورت رایگان انجام میپذیرد
در ضمن محل اسکان همراه با صبحانه و ناهار و شام نیز کاملا رایگان میباشد
مشتاقان زیارت نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را به پی وی برادر رباطی ارسال فرمایند
تاریخ اعزام متعاقبا اطلاع رسانی میشود

کانال پیگیری مطالبات رزمندگان و جانبازان کشور

التماس دعا
[ پنجشنبه 14 ارديبهشت 1396 ] [ 16:41 ] [ issarr ] [ بازدید : 582 ] [ نظرات () ]
اطلاعیه دیدار با رهبر
با سلام

قابل توجه عزیزانی که جهت دیدار با رهبر معظم انقلاب ثبت نام کرده اند
موضوع دیدار با معظم له توسط حاج اقا نوروزی رییس فراکسیون ایثارگران مجلس در حال پیگیریست که انشاالله به محض حصول نتیجه اطلاع رسانی میشود
[ پنجشنبه 14 ارديبهشت 1396 ] [ 16:35 ] [ issarr ] [ بازدید : 435 ] [ نظرات () ]
كمك هزينه ازدواج ايثارگران در سال 95
كمك هزينه ازدواج ايثارگران در سال 95

بر مبناي قانون پرداخت پاداش پايان خدمت و بخشي از هزينه هاي ضروري به كاركنان دولت ، كمك‌هزينه ازدواج براي ازدواج دائم مستخدم شاغل يا فرزند وي براي يك بار قابل اقدام خواهد بود. ماده49 قانون جامع، دستگاه‌هاي اجرايي را موظف كرده براي مساعدت در امر ازدواج خانواده شاهد، آزادگان، جانبازان و فرزندان آنان براي يك نوبت هديه ازدواج موضوع قانون فوق را به ميزان دوبرابر پرداخت كنند. لذا پرداخت هديه ازدواج در دستگاه‌هاي اجرايي براي ايثارگران و فرزندان آنان دو برابر سايرين به مبلغ24.656.000 ريال براي سال 95 تعيين شده است. تمام ايثارگران مشمول ماده49 كه مستخدم دستگاه‌هاي اجرايي نيستند، پرداخت هديه ازدواج آنان و فرزندانشان بر عهده بنياد شهيد است. اين هديه به جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان بدون در نظر گرفتن درصد جانبازي و سابقه اسارت پرداخت خواهد شد. بنابراين تمام ايثارگراني كه از تاريخ تصويب قانون جامع(91.10.2) كمك‌هزينه ازدواج را برابر مواد قانون جامع دريافت نكرده‌اند، مي‌توانند مطالبات قانوني خود را از دستگاه‌هاي مربوطه تقاضا كنند.
[ پنجشنبه 14 ارديبهشت 1396 ] [ 14:45 ] [ issarr ] [ بازدید : 652 ] [ نظرات () ]
اطلاعیه کمپین رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ درصد

اطلاعیه


با سلام خدمت بزرگواران

نظر به اینکه تعداد کثیری از برادران عزیز رزمنده جانباز ازاده از حداقل تسهیلات و امتیازات که قانون برای این عزیزان در نظر گرفته بی اطلاع هستند از همه عزیزان که در گروه یا کمپین حضور دارند خواهشمندم که عزیزان مذکور را به گروه انجمن و کمپین پیگیری مطالبات دعوت کنند تا حقی از عزیزان ضایع نگردد
بنده دراین مدت هفت هشت ماهه به عینه مشاهده کردم چون بعضی از عزیزان در پی وی بنده حضور پیدا میکنند و بعضا هم شماره تماس از بنده میگیرند و وقتی تماس میگیرند وعزیزانی که در همان پی وی سوال میگیرند متوجه میشوم که اصلا از ابتدایی ترین حق و حقوق قانون ایثارگران که براش در نظر گرفته شده بی اطلاع هستند
که بسیار ناراحت کننده هست


البته؛ بحمدلله در این مدت با مشاوره و راهنمایی مشکل خیلی از عزیزان حل شده

پس در این امر خیر همه باهم و همراه باشیم

برادر کوچک شما
ملایی

التماس دعا
صلوات بر محمد و ال محمد

[ پنجشنبه 14 ارديبهشت 1396 ] [ 2:29 ] [ issarr ] [ بازدید : 2378 ] [ نظرات () ]
درخواست اشتغال
🔵🔶 کلیه ایثارگران فاقد شغل شامل ؛ فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان، فرزندان جانبازان و آزادگان با ورود به سایت ایثار ( بنیادشهید و امور ایثارگران) در سامانه برخط بدون مراجعه حضوری ثبت نام نمایند.

🔸 مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران از امکان ثبت اینترنتی درخواست ایثارگران برای شغل خبر داد و گفت: ایثارگران بدون مراجعه به بنیاد می‌توانند نسبت به ثبت درخواست اشتغال خود اقدام کرده و با دریافت کد رهگیری درخواست خود را پیگیری کنند.


🔸 حجت اله امانی مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد تأکید کرد: در گام نخست با پیگیری‌های به عمل آمده و تلاش همكاران در اداره كل آمار و فناوري اطلاعات بنیاد از ابتدای اسفند ماه سال جاری امکان ثبت درخواست شغل ایثارگران از طریق سایت ایثار به صورت برخط فراهم شده است و ایثارگران بدون مراجعه به بنیاد می‌توانند نسبت به ثبت درخواست اشتغال خود اقدام کرده و با دریافت کد رهگیری درخواست خود را پیگیری کنند.


🔸 امانی ادامه داد: پس از طی مراحل بررسی در صورت واجد شرایط بودن ایثارگر درخواست آن‌ها در سیستم ثبت و پیامک تأیید ثبت برای متقاضی ارسال می‌شود. وی تأکید کرد: در این مرحله صرفاً ایثارگرانی می‌توانند درخواست شغل کنند که از تسهیلات خوداشتغالی و یا فرصت‌های استخدامی ایجاد شده توسط بنیاد استفاده نکرده و اشتغال به کار در بخش دولتی، غیر دولتی و یا خصوصی نداشته باشند و یا مراحل اشتغال آنان در دست اقدام نباشد.


🔸 امانی در ادامه اظهار داشت: عدم اشتغال به تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی، ثبت و به روز رسانی شدن مدرک تحصیلی در سیستم، دارا بودن حداقل 18 و حداکثر 55 سال سن از دیگر شرایطی است که ایثارگران محترم باید برای درخواست شغل دارا باشند.
[ پنجشنبه 14 ارديبهشت 1396 ] [ 0:23 ] [ issarr ] [ بازدید : 278 ] [ نظرات () ]
نمونه برگ درخواست کمک معیشت

[ کمپین پیگیری مطالبات رزمندگان و جانبازان کشور]

بنام خدا

ریاست محترم بنیاد……………

احتراما باستحضار ان مقام عالی میرساند که اینجانب …………جانباز به شماره پرونده ………فاقد شغل و درامد میباشم و در مضیقه بسر میبرم لذا خواهشمند است با توجه به صراحت قانون بودجه ۹۶ و از محل اعتبارات بنیاد موضوع ردیف ۱۳۱۶۰۰جدول شماره ۷ ؛نسبت به برقراری کمک معیشت ماهیانه جهت اینجانب اقدامات لازم مبذول فرمایید

 

 

با تشکر فراوان

 

                 جانباز……………

 

[ چهارشنبه 13 ارديبهشت 1396 ] [ 23:57 ] [ issarr ] [ بازدید : 1318 ] [ نظرات () ]
تمام مطالبات و معوقات خدماتی جانبازان پرداخت میشود
خبرگزاری تسنیم : عضو هیئت‌ رئیسه مجلس گفت: در سال ۹۶ تمام مطالبات و معوقات خدماتی جانبازان پرداخت می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، غلامرضا کاتب شامگاه گذشته در مراسم تجلیل از جانبازان گرمساری ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: جانبازانی که به هر دلیلی با مشکلات معیشتی مواجه می‌شوند طبق قانون مصوب شده در مجلس تحت پوشش قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه دولت درگذشته خدمات و پشتیبانی را به جانبازان بالای ۲۵ درصد ارائه می‌داد افزود: اکنون تمام جانبازان زیر ۲۵ درصد نیز می‌توانند از خدماتی که دولت در اختیار آنان قرار می‌دهد استفاده کنند.
نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان حق مسکن و پرداخت هزینه درمان جانبازان از کارافتاده را از خدماتی که از سوی دولت برای این قشر عنوان کرد و گفت: به ازای هر یک درصد جانبازی یک ماه معافیت از سربازی برای فرزندان جانباز در قانون تصویب‌شده است.
وی با بیان اینکه مشابه این قانون برای ایثارگران نیز در مجلس تصویب‌ شده است تصریح کرد: ایثارگرانی که بالای ۶ ماه سابقه حضور در جبهه دارند می‌توانند به ازای هرماه برای فرزندان خود یک ماه معافیت از خدمت بگیرند.
کاتب با تأکید بر اینکه تغییر در ساختار سازمانی و تشکیلاتی مزایای جانبازان تغییری نمی‌کند بیان کرد: اگر جانبازی در یک جایگاه حقوقی قرار دارد و با توجه به شرایط سیستم اداری جایگاه حقوقی آنان تنزل یافت، می‌توانند به میزان سمت قبلی از مزایای آن برخوردار شوند.
وی با تأکید بر اینکه دولت مکلف است در سال ۹۶ تمام مطالبات و معوقات و پاداش‌های جانبازان پرداخت می‌شود اظهار داشت: قانون پرداخت حق پرستاری درگذشته برای جانبازان بالای ۵۰ درصد تصویب‌شده بود که اکنون این قانون برای جانبازان زیر ۵۰ درصد که به دلیل کهولت سن از تحرک عاجز هستند تعمیم‌یافته است.
عضو هیئت‌ رئیسه مجلس اظهار داشت: حمایت از ایثارگران، جانبازان و رزمندگان وظیفه همگانی است چرا که آنان از جان خود برای حفظ نظام و انقلاب اسلامی گذشتند و امروز تجلیل از آنان کم‌ترین وظیفه ما به شمار می‌رود.
[ چهارشنبه 13 ارديبهشت 1396 ] [ 16:15 ] [ issarr ] [ بازدید : 198 ] [ نظرات () ]
۸۱ مرتبه جراحی-۲۵ روز در برزخ

🔸۸۱ مرتبه جراحی

🔸۲۵ روز در برزخ

حجت الاسلام محمد صادقی سرایانی، جانباز هفتاد درصد، که 25 روز از زندگی خود را در برزخ گذرانده است.

آبان 61 بود. پاتکی زدیم به خط عراقی ها تا تپه های گیسکه را آزاد کنیم. توی همین پاتک بود که مجروح شدم. حاصل مجروحیتم هشتاد بار عمل جراحی بود! پیش از این، یک بار هم مرا کفن کردند، قبر هم برایم کندند و نزدیک بود تشییع جنازه ام بکنند.

سحر آن شبی که پاتک زدیم تا تپه های گیسکه را آزاد کنیم یه گلوله خورد به سمت چپ پایین شکمم. هنوزم ردش هست. نمی خواستم بفهمند گلوله خوردم. خیلی دوست داشتم شهید بشوم. البته این که نگفتم، دوتا دلیل داشت: اول این که فرمانده گردان ما شهید نعمانی به همه گفته بود اگر مجروح شدید داد و بیداد نکنید، تضعیف روحیه بچه ها می شه. دوم این که روحانی گردان بودم.

گلوله بدجوری شکمم را سوراخ کرده بود. روده هایم زده بود بیرون. روده هایی که بیرون آمده بود را فشار دادم داخل و با باند بستم. به خاطر خونریزی، عطش شدیدی داشتم. قمقمة آبم تمام شده بود. همان طور که به طرف جلو می رفتیم، از پشت سر یک ترکش خورد کنار نخاعم. بلند شدم و پنجاه متر راه رفتم. هوا کم کم داشت روشن می شد. بچه ها جلو می رفتند. یکی آمد کمکم کند. ترسیدم اگر کمک کند، شهید نشوم. گفتم: برو، امداد گرها می آیند و نجاتم می دهند. یک دفعه به ذهنم آمد با این کار خودکشی نکرده باشم! از گودال بیرون آمدم تا کسانی که رفت وآمد می کنند مرا ببینند. اول احساس کردم فلج شدم. بعد با قنداق خودم را کشیدم بالا. بچه ها خط را شکسته بودند. عراقی ها داشتند فرار می کردند. یک دفعه یک خمپاره آمد و افتاد نزدیکم. تار می دیدم، شهادتین را که گفتم خمپاره منفجر شد. بوی خاک و مواد منفجره قاطی شده بود. باور نمی کردم دوباره بوی دنیا را حس کنم. چشمانم را که باز کردم،دیدم پایین شکمم پاره شده و روده هایم بیرون ریخته.جمعشون کردم گذاشتم داخل شکمم و با عمامه دورش را پیچیدم. خلاصه، بعد از 25 شبانه روز در بیمارستان نمازی شیراز به هوش آمدم. آنجا هم ابتدا فکر می کردم که بهشت است.وقتی به هوش آمدم این جمله را گفتم:«من 25 روز در برزخ بودم و 25 روز پیش شهید شدم.حالا اینجا بهشت است».

بعد از این جریان منتقلم کردند بیمارستان قائم مشهد.پنجم آذرماه بود که به علت خونریزی شدید از من ناامید شدند.تمام مجروح ها را از اتاق بردند بیرون و یک حصار سبز رنگ دور من کشیدند.لحظه به لحظه برای من تقاضای خون می کردند. پرستارها از این طرف به آن طرف می دویدند. دکترها هم تلاش می کردند و در نهایت به گوش خودم شنیدم که گفتند دیگر فایده ندارد و دیر شده؛یعنی کسی که تمام می کند. آن لحظه ای که آن ها گفتند که تمام کرده ام، چشم هام همه جا را تار می دید و صداها در مغزم می پیچید.لذا دنیای برزخی را دیدم. در آنجا با شهدا هم صحبت شدم.کسانی را که هنوز شهید نشده بودند، دیدم. به بعضی ها خبر شهادتشان را قبل از این که شهید بشوند، دادم.مثلاً شهید چراغچی بالای سر من آمد و گفت: تو شهید می شوی، دکترها گفتند تا 24 ساعت دیگر بیشتر زنده نیستی.گفتم: آقا ولی! شما شهید می شوی اما من زنده می مانم. همة کسانی را که گفتم، یکی یکی شهید شدند.یک روز دکتر ابراهیمی به پدرم گفت: اگر می خواهید، اقوام را خبر کنید؛ایشان رفتنی است.گفتم: آقای دکتر! شما از من زودتر می میرید! خیلی دکتر متدینی بود.ایشان را هم آنجا دیده بودم؛ ولی او با شهدا کمی فاصله داشت.گروه شهدا جدا بود و گروه آن ها یک طرف دیگر،در آن گروه چشمم به ایشان افتاد.آن موقع ایشان تصور می کرد که روحیه ام خیلی خوب است، دستی به شانه ام زد و گفت:روحیة خوبی داری جوان! گفتم:جدی می گویم شما زودتر از من می میرید.ولی باور نکرد و رفت. تا این که سال 65 ایشان در تصادفی کشته شد.بعد از آن، سال 65 بود که حالت خیلی بحرانی پیدا کردم. دکتر توسلی هنگام معاینه، سرش را برمی گرداند.اصلاً با من رودررو نمی شد.گفتم:آقای دکتر چرا به من نگاه نمی کنید؟ چیزی نگفت و رفت.از یکی از پرستارهای بیمارستان پرسیدیم:آقای دکتر از من ناراحت است؟ گفت:برو بابا! تو هر کس را که می بینی،می گویی تو را هم در برزخ دیده ام؛آقای دکتر هم می ترسد که بهش بگویید ایشان را هم دیده اید!

توی بیمارستان قائم،قسمتی از سینه ام را شکافتند و شلنگی را داخل قلبم فرستادند.خونریزی خیلی شدید بود. دائماً کیسة خون می آوردند و وصل می کردند.در نهایت ناامید شدند.آقای دکتر فرزاد و بقیه که بالای سرم بودند گفتند که فوت کرد.ولی من حرف هایشان را می شنیدم.چشم هایم مثل فانوس آرام آرام کم نور می شد.گوش هایم کم‎کم شنوایی‎اش را از دست می داد تا این که دیگر نفهمیدم کجا هستم. یک ملافه روی سرم کشیدند و مرا بردند طرف سردخانه

توی سردخانه بعد از شش هفت ساعت با لرزش برانکارد از این حالت خارج شدم؛مثل کسی که از خواب بیدار می شود چشم هایم باز شد و دیدم با یک چیزی شبیه کفن پیچیده شده ام. یادم آمد دکترها تلاش می کردند تا مرا نجات بدهند. گفتم حتماً اینجا امکانات نبوده و مرا به بیمارستان امام رضا(علیه السلام) می برند، تا آنجا جراحی کنند. اما هوا سرد بود و لرزم گرفته بود. با خودم گفتم اگر مرا به بیمارستان امام رضا(علیه السلام) می برند چرا پتویی رویم نکشیده اند تا سرما نخورم. توی همین فکرها بودم، یک دفعه از حرف هایی که زده می شد فهمیدم توی سردخانه ام. گفتم خدایا به من قدرتی بده که فقط بتوانم یک کلمه صحبت کنم. با تمام وجود گفتم «یا حسین». تا گفتم، مرا انداختند و فرار کردند. البته بعداً مرا بردند اتاق عمل که دوباره بی هوش شدم و بعد از چهار شبانه روز به هوش آمدم. وقتی به هوش آمدم پدرم بالای سرم بود که همه ماجرا را تعریف کرد.

[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 23:33 ] [ issarr ] [ بازدید : 178 ] [ نظرات () ]
دلنوشته- اقای مشکانی
سلام هم سنگران دلاور38 سال از انقلاب اسلامی می گذرد.

آری 38 سال گذشت...ومارزمندگان وجانبازان زیر25%همچنان ساکت!!؟تاکی؟؟؟؟؟؟؟؟

38 ساله که از دست مدیران و مسئولان، هزاران حرف را به جان خریدم ولی دست از انقلاب و اسلام و رهبری و شهدا نکشیدم و پا به پای انقلاب و رهبری و شهدا و بسیج ایستادم!

38 ساله که هم جانم و هم مالم را در راه انقلاب داده ام تا نام حضرت امام خمینی (ره)،نام حضرت امام خامنه ای، راه شهدا که حجاب و عفاف و امر بعروف و نهی از منکر بود،پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، نام جمهوری اسلامی ایران در سر تا سر جهان ماندگار باشه.

بنده از دشمن نمی ترسم... از آمریکا، از اسرائیل، از منافقین، از ضد انقلاب نمی ترسم.

من از نفوذی های می ترسم. نفوذیهایی که در تمام ادارات، نهادها، وزارت خانه ها و غیره ... نفوذه کرده اند می ترسم. همه باهم ودرکنارهم وبرای هم دوستان واشنایانمان رابه گروه وبخصوص کمپین دعوت کنیم تاان شاالله مشکل دیرینه همه مادردمندگان پایان یابد ان شاالله

رزمنده8سال جنگ نابرابر مشکانی
[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 22:2 ] [ issarr ] [ بازدید : 178 ] [ نظرات () ]
قانون گرایی
امام و قانونگرايي

حضرت امام خميني ره بر اجرای قوانيني كه در مجلس به تصويب رسيده و شوراي نگهبان آن را تاييد كرده است ، تأکید دارند و می فرمایند:
" پس از رأی مجلس و انفاذ شورای نگهبان، هیچ مقامی حق ردّ آن را ندارد و دولت در اجرای آن باید بدون هیچ ملاحظه ای اقدام کند . "
حال بايد پرسيد چرا اغلب قوانين ايثارگران كه اين مسير را طي كرده است توسط دولت اجرا نمي شود.
قانون و رعايت آن از الزامات يك دولت انقلابي است كه با محوريت اسلام جامعه را اداره مي كند ، لكن اين خلاء بزرگ همچنان وجود دارد .
[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 17:49 ] [ issarr ] [ بازدید : 184 ] [ نظرات () ]
پرسش و پاسخ ۹۶.۲.۱۲

س - سلام پدر من ۲ سال جبهه بوده کارت ایثار گری هم داره مریض و بیکار هم هست اما حقوقی دریافت نمی کنه باید به کجا مراجعه کنم؟ خواهش می کنم جواب بدین

ج- برابر برنامه ششم توسعه سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح متولي امور رزمندگان شده است . براي دريافت كمك معيشت بايد از طريق اين سازمان پيگيري كنيد.

 

 

 

س - باسلام و خدا قوت و خسته نباشید خدمت جناب عالی  بنده فرزند جانباز ۲۵%  با ۱۲ ماه حضور در جبهه می باشم  برادرم از خدمت سربازی با استفاده از سهمیه معاف شده است  و در حال حاضر دانشجو رشته پرستاری و متاهل میباشم ایا برابر قانون جدید ماده۴۵ میتوانم با خرید خدمت سربازی کارت پایان خدمت بگیرم یا راه دیگری هست؟ خیلی ممنون و سپاس گزارم

ج- در بند 5 رديف ب تبصره 11 قانون بودجه سال 96  چنين آمده است :
 فرزندان ایثارگران مشمول ماده(45) قانون خدمت وظیفه عمومی علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده مشروط به عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان با هر مقطع تحصیلی، مشمول ردیف اول جدول با اعمال پنجاه‌درصد(50%) تخفیف می‌شوند.
با وجود استفاده برادر شما از معافيت محدوديتي براي استفاده شما از اين بند  با تحقق شرايط آن وجود ندارد.

 

 

 

 

س - باسلام بنده رزمنده هستم مدت 17ماه جبهه بسیجی دارم الان دانشجو دانشگاه پیام نور هستم ایا  رزمندگان از پرداخت شهریه دانشگاه معاف هستند یا خیر یا از مالیات حقوق معاف هستیم یاخیروآیا وام مسکن به ما رزمندگان هم تعلق میگیره یا خیر سه سوال کردم لطف کنید جواب بدید.
کانالتون الکیه تا حالا چند بار سوال کردم تو این سه وچهارماه اخیر هیچ کدوم رو اصلا نه جواب دادید نه تو کانالتون دیدم مردم رو مسخره کردیدبیچاره ایثارگرای که فکر میکنن شما دنبال حق وحقوقشون هستید کانال خالی بندینه کانال ایثارگران.

ج- در قانون برنامه ششم توسعه رزمندگان از :

1- پرداخت سي درصد شهريه معاف هستند
2-رزمندگاني كه حداقل 12 ماده سابقه حضور در جبهه داشته باشند از 100 معافيت ماليات حقوق معاف هستند.
3 تسهيلات وام مسكن با حداكثر سود 4% به رزمندگاني كه حداقل شش ماه سابه جبه داشته باشند تعلق مي گيرد.

 

 

 

س - باعرض سلام ادب و احترام خدمت شما افزایش حقوق جانبازان حآلت اشتقال چقدراست وحق پرستاری چقدر وایا دراریبهشت پرداخت می‌شود باتشکر

ج- افزايش سالانه حقوق بر اساس ضريب ريالي و مقدار افزايش مصوب هيات وزيران است . ضمنا"  مبناي حق پرستاري براي سال 96 مبلغ 930 هزار تومان مي باشد كه اميد است اين تغييرات در ماه جاري اعمال شود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 17:31 ] [ issarr ] [ بازدید : 210 ] [ نظرات () ]
پرداخت هزینه ی تحصیل
🔹 پرداخت هزینه تحصیل در مقاطع مختلف (ابتدایی، متوسطه، دانشگاه) به تفکیک ایثارگری به چه صورت است؟
الف - بر اساس ماده 66 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و آیین نامه اجرایی آنکه مصوب هیئت محترم وزیران است، شهریه تحصیلی در تمام مقاطع تحصیلی به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های شهریه پرداز به‌صورت 100% پرداخت می‌شود. لذا برابر ماده 5 از آئین نامه دولت شهریه پرداختی به ایثارگران شاغل به تحصیل در واحدهای پردیس خودگردان و بین‌الملل دانشگاه‌های داخل کشور معادل شهریه همان رشته در دانشگاه آزاد اسلامی داخل کشور محاسبه و پرداخت می‌گردد. بر اساس ماده 67 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و آیین نامه اجرایی آن به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های روزانه دولتی کمک هزینه تحصیلی تشویق دانشجوئی (برابر شرایط و ضوابط مندرج در دستورالعمل جاری این اداره کل) پرداخت می‌گردد. افراد واجد شرایط قوانین فوق شامل 1- همسر و فرزندان شهدا 2- جانبازان 25% و بالاتر و فرزندان و همسران آنان 3- آزادگان و همسران و فرزندان آنان می‌باشند. ب- پرداخت کمک سرانه و کمک شهریه تحصیلی در مقاطع مختلف (ابتدایی و متوسطه 1 و 2) و در مدارس شاهد و طرح پراکنده متفاوت بوده و همه ساله بر مبنای بودجه تخصیصی در شیوه نامه مصوب، انجام می‌شود.
[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 14:53 ] [ issarr ] [ بازدید : 239 ] [ نظرات () ]
الزام به رسیدگی شکایات ایثارگران
الزام به رسيدگي شكايات ايثارگران در كميسيون ماده 16

صلاحیت عبارت است از توانایی و الزام یا حق و تکلیفی که مراجع قانوني اعم از اداری و قضایی در رسیدگی به دعاوی، شکایات یا امور بخصوص به حکم قانون دارند.
بنابراین مراجع قانونی اعم از اداری، شبه قضایی یا قضایی به حکم قانون مجاز به رسیدگی به شکایات و دعاوی هستند؛ ضمن اینکه در صورت ارجاع موضوع به آنان مکلف به رسیدگی و صدور حکم هستند و این توانایی و الزام به حکم قانون است.
چنانچه هر كدام از عوامل يا اعضاي كميسيون ماده 16 از رسيدگي به شكايت ايثارگران خودداري كنند متخلف از قانون شناخته شده و امتناع و استنكاف آنان قابل پيگيري در مراجع قانوني و قضايي است.
[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 14:47 ] [ issarr ] [ بازدید : 220 ] [ نظرات () ]
دلنوشته

اگه آقایونی که الان راس کارند یه زمانی به جای ما پشت خاکریز می خوابیدن و صبح با انفجار خمپاره بیدار می شدن و یک هفته را در محاصره دشمن بدون غذا سپری میکردن و پیکر شهدا را در بغل میگرفتن و اگر مثل ما هنوز موقع خواب با کابوس انفجار و جنگ و تیراندازی از خواب بیدار شوند و خواب خوش نداشته باشن، اونوقت وقتی اسم ایثارگر که میاد باید میلرزیدن و خاضعانه وقتی یک ایثارگر به دفتر اونا میاد باید مثل یک رزمنده انقلابی صندلی خود را در اختیار اون ایثارگر بزارند . اونوقت نمی آیند بین جانبازان با چند درصد بالا یا کمتر ، تبعیض قائل بشن. نمی آیند بخشنامه بی اثر بنویسند
سید رحیم موسوی

[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 11:49 ] [ issarr ] [ بازدید : 180 ] [ نظرات () ]
سهمیه ی کنکور
با سلام
طبق امار اموزش بنیاد هر ساله حدود ۸درصد از سهمیه ۲۵درصدی کنکور همسر و فرزندان شهدا و جانبازان و همسر و فرزندان جانبازان ۲۵درصد به بالا ظرفیتش تکمیل میشود و ۱۷درصد ان مازاد هست که با توجه به اینکه سهمیه ۵درصدی به همسر و فرزندان جانبازان زیر ۲۵درصد جدیدا اختصاص پیدا کرده و سهمیه ۲۵درصدی هم به ۳۰درصد افزایش پیدا کرده
سهمیه همسر و فرزندان جانبازان زیر ۲۵درصد عملا ۲۰درصد خواهد بود
خدا را شاکرم که پس از کش و قوس فراوان و تلاش مستمر این امر محقق شد

برادر کوچک شما
ملایی

التماس دعا
[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 11:28 ] [ issarr ] [ بازدید : 670 ] [ نظرات () ]
سهمیه ارشد و دکتریقابل توجه عزیزان پیگیر اعمال سهمیه همسر و فرزندان رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ در
کنکور سراسری و ارشد و دکتری درسال ۹۶

در ساعت ۱۹ امروز چهارشنبه مورخ ۶ اردیبهشت ۹۶ در خصوص اعمال سهمیه کنکور با مشاور محترم جناب دکتر نوبخت معاون محترم ریاست جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور موضوع را مطرح نمودم و ایشان فرمودند جای نگرانی وجود ندارد و با توجه به نزدیکی برگزاری ازمون ارشد اعمال سهمیه و ویرایش سهمیه امکان پذیر نیست انشاالله پس از ازمون و در فرصت مناسب امکان ویرایش سهمیه فراهم خواهد شد تا عزیزان از سهمیه مذکور بهرمند گردند


انجمن رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ درصد افتخار دارد که با جدیت مطالبات رزمندگان و جانبازان عزیز را پیگیری و اطلاع رسانی کند تا حقی از عزیزان ضایع نگردد

خادم شما
ملایی
التماس دعا،،،صلوات برمحمد وآل محمد

[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 11:27 ] [ issarr ] [ بازدید : 166 ] [ نظرات () ]
سهمیه کنکور ۹۶


با سلام خدمت عزیزانی که پیگیر اعمال سهمیه هستند
به حول و قوه الهی و پیگیریهای مجدانه بحمدالله مشکل ویرایش سهمیه همسر و فرزندان رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ در حال رفع شدن هست
برادر کوچک شما ملایی
[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 1:13 ] [ issarr ] [ بازدید : 246 ] [ نظرات () ]
دیدار با رهبری

قابل توجه مشتاقان زیارت ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای

با سلام و عرض ادب

خبری خوش خبری خوش

طی تماسی که در این ساعت ۴۰دقیقه بامداد شنبه دوم اردیبهشت ماه نود و شش با جناب حاج اقا نوروزی ریاست محترم فراکسیون ایثارگران مجلس در خصوص دغدغه عزیزان رزمنده و جانباز جهت دیدار با مقام معظم رهبری داشتم ؛ ایشان به بنده حقیر فرمودند نامه ای به نمایندگی از عزیزان تنطیم و به بنده ارایه نمایید تا ترتیب دیدار با معظم له را فراهم نمایم


جهت اطلاع عزیزان
اعضا کمپین پیگیری مطالبات ایثارگران کشور در الویت دیدار با حضرت امام خامنه ای قرار دارند


برادر کوچک شما
ملایی

[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 1:9 ] [ issarr ] [ بازدید : 224 ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب
کمپین (دوشنبه 11 اردیبهشت 1396)
صفحات وب

تصویر ثابت