اسلاید شو


جستجوگر وب
آخرین ارسال های انجمن

کمپین

 

اطلاعیه بسیار مهم

قابل توجه رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ کشور


با سلام خدمت سروران معزز


بیاییم با اتحاد یکبار برای همیشه به تبعیض در قانون ایثارگران که سالهاست ما را رنج میدهد پایان دهیم


بزودی درخواستی از طرف اعضا کمپین مطالبات ایثارگران کشور به نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر تسری تمامی تسهیلات جانبازان ۲۵ به زیر ۲۵ و همچنین ارایه درصد به تمامی رزمندگان به تعداد ماههای حضور در جبهه ؛ تنظیم و به فراکسیون ایثارگران مجلس ارایه خواهد شد تا انشاالله با پیگیری مجدانه این امر محقق گردد تا مشکلاتمان حل گردد

خصوصا رزمندگان که فاقد دفترچه خدمات درمانی هستند هم مشکلاتشان حل گردد

لذا از عزیزان خواهشمندیم هر چه سریعتر به کمپین مطالبات ایثارگران کشور بپیوندید تا با اتحاد و همدلی و همراهی برای همیشه از تبعیضات بوجود امده در قانون ایثارگران پایان دهیم


عضویت شما در کمپین پیگیری مطالبات به منزله امضا و تایید درخواست مذکور خواهد بود

 

جهت عضویت در کمپین پیگیری مطالبات ایثارگران کشور وارد لینک زیر شوید

https://telegram.me/newchanlkomakmaeeshat

 با مدیریت: آقای ملایی

========================================================================

 

سوالات خودتون رو میتونین از طریق تلگرام مستقیما از آقای ملایی بپرسین

https://telegram.me/Mohmmadir0012

 

========================================================================


 

ادامه مطلب

[ دوشنبه 11 ارديبهشت 1396 ] [ 1:10 ] [ issarr ] [ بازدید : 806 ] [ نظرات (0) ]
اعاده به خدمت ایثارگران
جناب آقاي زارعي
 مشاور محترم فرهنگي و رئيس مركز پژوهش و اسناد دفتر رئيس جمهور 

سلام¬عليكم عطف به نامه شماره ۴۸۹۱ مورخ ۱۳۸۷/۱/۳۱ راجع به لزوم اخذ مصوبه هيأت وزيران در خصوص اعاده به خدمت ايثارگران (جانبازان و آزادگان) كه با سنوات ارفاقي (قبل از سي سال خدمت) بازنشسته شده اند، اعلام مي دارد: 
۱- از آنجا كه به موجب ماده(۴) قانون تسهيلات استخدامي و اجتماعي جانبازان انقلاب اسلامي مصوب۱۳۷۴ دستگاههاي مشمول قانون مذكور مكلفند فقط براي يكبار نسبت به اعاده خدمت جانبازاني كه تا تصويب اين قانون در خدمت دستگاه بوده اند اقدام نمايند، لذا كاركنان آزاده و جانباز شهرداري ساري (موضوع نامه فوق الذكر) چنانچه قبلاً از اين امتياز (اعاده به خدمت) استفاده ننموده¬اند، مي¬توانند با استناد به اين ماده در خواست اعاده به خدمت نمايند كه با توجه به سوابق ارسالي لازم است صرفاً مستند احكام كارگزيني آنان اصلاح و به ماده (۴) قانون تسهيلات استخدامي و اجتماعي جانبازان اشاره شود. 
۲- با توجه به ماده (۴۱) قانون الحاق موادي به قانون نحوه تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت مصوب ۱۳۸۴، بكارگيري مجدد ايثارگران تا قبل از سي سال خدمت نيازي به اخذ مصوبه از هيأت وزيران نخواهد داشت و نامه شماره ۱۲۹۳۷۹/۱۶۰۴ مورخ ۱۳۸۶/۱۰/۱۲ معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري نيز مفيد همين معناست. 
۳- علاوه بر موارد فوق، بر اساس ماده (۹۵) قانون مديريت خدمات كشوري به كارگيري بازنشستگان متخصص (با مدرك تحصيلي كارشناسي و بالاتر) به عنوان اعضاي كميته ها، كميسيون ها، شوراها، مجامع و خدمات مشاوره اي غير مستمر و ... مشروط بر اين كه مجموع ساعت اشتغال آنها در دستگاههاي اجرائي از   ساعت اداري كارمندان موظف تجاوز نكند، بلامانع است./ل

 محمدرضا شفائي مدير كل
رونوشت: دفتر معاونت حقوقي و امور مجلس رئيس جمهور دفتر معاونت امور حقوقي دفتر هماهنگي و نظارت بر امور حقوقي دستگاههاي اجرايي بايگاني نظرات حقوقي (خانم مريم اردستاني) - ۱۱۲۵۴/۳۹۹۲/۸۶ ۱۶/۲/۸۷

ادامه مطلب

[ چهارشنبه 04 مهر 1397 ] [ 22:37 ] [ bahar ] [ بازدید : 106 ] [ نظرات (0) ]
کدام استان ها بیشترین احتکار را داشتند⁉⁉⁉

🔸کدام استان ها بیشترین احتکار را داشتند⁉⁉⁉


سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی :

🔹براساس ارزش ریالی، مهمترین پرونده های ما در رده اول مربوط به آهن و میلگرد بود که استان های آذربایجان شرقی، اصفهان و کرمانشاه بیشترین تخلفات را در این حوزه دارا بودند.


🔹 لوازم خانگی، برنج و اقلام خوراکی و لوازم یدکی خودرو در رده های بعدی قرار دارند که استان های تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، کرمانشاه و فارس در این حوزه بیشترین تخلفات را دارا هستند.

ادامه مطلب

[ پنجشنبه 15 شهريور 1397 ] [ 12:26 ] [ bahar ] [ بازدید : 98 ] [ نظرات (0) ]
قابل توجه ايثارگران گرامی : هنگام طرح سوال به این نکات توجه فرمائید

ايثارگر عزيز با سلام 

به هنگام پرسش حسب مورد و شرايط سوال خود ، به نكات زير توجه كنيد:

1-  حتما"‌عضويت خود (كادر ، وظيفه ، بسيجي و . . . )‌  را ذكر كنيد.

2-  نوع ازكارافتادگي خود (كلي ، الف ، ب ،‌ج و . . . )‌ را ذكر كنيد.

3-  حالت اشتغال بگير يا وظيفه و مستمري بگير بودن را ذكر كنيد.

4-  عنوان امتياز يا تسهيلات را دقيق ذكر كنيد متلا" هديه ايثار يا فوق العاده ايثارگري .

5-  شرح كوتاه و مرتبط با سوال باشد.

6-  چند سوال را با هم ادغام نكنيد ، بلكه هر سوال را مجزا كنيد.

7-  تا آنجا كه ممكن است موضوع سوال شفاف باشد از ابهام و كلي گويي بپرهيزيد.

8-  نوع ايثارگري و وابستگي به ايثارگر را حتما" ذكر كنيد . مثلا" جانباز 30% ي رزمنده 21 ماه سابقه داوطلبانه جبهه  يا فرزند شهيد

ادامه مطلب

[ سه شنبه 13 شهريور 1397 ] [ 9:31 ] [ bahar ] [ بازدید : 102 ] [ نظرات (0) ]
ریاست محترم فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی حاج اقا نوروزی
[ جمعه 03 آذر 1396 ] [ 0:32 ] [ issarr ] [ بازدید : 570 ] [ نظرات (222) ]
صدور کارت جهت جانبازان زیر ۲۵ درصد در سال 97

ادامه مطلب

[ دوشنبه 22 آبان 1396 ] [ 21:15 ] [ issarr ] [ بازدید : 7170 ] [ نظرات (251) ]
مصاحبه پژوهشی؛با حضور جناب آقاي ملايی؛مديرکمپین پیگیري مطالبات رزمندگان و جانبازان زير 25 درصد

چکیده مصاحبه پژوهشی:


- به رغم لازم الاجرا بودن قوانین ایثارگران در برنامه ششم توسعه ،‌این قوانین همچنان با گذشت 7 ماه از آغاز زمان برنامه ششم هنوز اجرایی نشده است.

- تکریم ایثارگران و  استفاده از ظرفیت های فرهنگی، اقتصادی و ..... آنها در اداره امور کشور  از منویات مقام معظم رهبری و مصوبه قانونی مجلس و دولت است.

-رسیدگی به  معیشت و درمان ایثارگران با توجه به اینکه غالبا در سنین حدود 50 سال به بالا هستند از مهم ترین اولویت های آنان است.

- دستگاههای اجرایی با بهانه ایی چون عدم تامین بودجه،‌عدم تدوین آیین نامه های اجرایی و ... قانون برنامه ششم در حوزه ایثارگران را  تاکنون اجرا نکرده اند.

-نابسامانی در دستگاهای اجرایی و نبود نظارت قانونی نیز موجب اعمال سلیقه  در اجرای قوانین ایثارگران و خدمات رسانی به آنان شده است.


پژوهش خبری صدا وسیما:در همه دنیا کسانی که در زمان های اضطرار  در جنگ و رویدادهای اینچنینی شجاعانه در دفاع از کشور و ملت و آرمان هایشان جانفشانی کردند و همواره مورد تکریم و توجه ویژه ملت و دولت هایشان هستند. رسیدگی به امور معیشت و درمان و اشتغال و تحصیل و...  خانواده های ایثارگران،‌ تقدیر و تکریم عملی از آنها و استفاده از ظرفیت های فرهنگی اجتماعی اجرایی این بزرگ مردان که زمانی جان خود را نثار آرمان های کشور اسلامی کردند وظیفه ای است که کشور هرگز فراموش نمی­ کند و به همین دلیل ایجاد بسترهای قانونی این امر نیز از نظرگاه مجلس و دولت بدور نبوده است. چنانچه در قانون جامع ایثارگران و قانون برنامه ششم توسعه مفصل به این موارد پرداخته است. اما آنچه این  عزیزان این روزها با آن مواجهند مشکلاتی است که در اجرای قوانین وجود دارد و این که طبق برنامه ششم؛ تسهیلات قانونی حمایت از ایثارگران تاچه اندازه تحقق یافته است؟ در  این خصوص  نظرات آقای علی مولایی مدیر کمپین پیگیری مطالبات رزمندگان و جانبازان را جویا شده‌ایم. 


  مهمترین دغدغه ایثارگران در این قانون کدام موارد  است؟


علی ملایی،‌ مدیر انجمن پیگیری مطالبات رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ درصد: بیشترین دغدغه ایثارگران مربوط­ به معیشت و درمان و کسر خدمت فرزندانشان است. بسیاری از ایثارگران دچار تنگی معیشت هستند و یا برای بیماری فرزندشان نمی­ توانند هزینه کنند. بحث درمانشان را به بیمه دی سپرده­ اند که بسیاری از کسانی که در شهرستانها هستند دسترسی ندارند و یا ملزم هستند خودشان مستقیم هزینه­ ها را بپردازند و بعد بروند از بیمه بگیرند. که این کار برای اینها بسیار مشکل است. وام مسکن رزمندگان و جانبازان در سال جدید تاکنون پرداخت نشده است. قرار بود که هر سال به صد هزار نفر وام مسکن پرداخت کنند ولی به   عده­ ای بسیار معدود پرداخت شده است که آن هم مربوط به درخواست­ های قبل از سال 96 است. و در سال 96 هیچ درخواست وامی پاسخ داده نشده و می­ گویند برای سال 96 هنوز ابلاغ نشده و هنوز آیین­ نامه اجرایی آن تصویب نشده  است. سال 95 هم از شهریور اجرا شده است. این در حالی است که در ماده ۸۹ قانون برنامه ششم مقرر گردیده سالانه نسبت به ارایه تسهیلات مسکن به تعداد پنجاه هزار نفر از عزیزان رزمنده دارای حداقل شش ماه حضور و آزادگان با حداقل سه ماه اسارت که فاقد مسکن ملکی باشند و تاکنون مسکن ؛ زمین یا تسهیلات مسکن دریافت ننموده اند پرداخت گردد. برای موضوع کسری خدمت فرزندان ایثارگران،‌ آقای نوروزی و سردار جاسمی قول دادند که ظرف چند روز مشکلات برطرف شود ولی متاسفانه تاکنون انجام نشده است. در این حوزه هم هنوز روشنگری نشده است البته در قانون هم ابهام وجود دارد.


مشکل اجرای قانون مختص به ایثارگران در برنامه ششم چیست؟

 

علی ملایی،‌ مدیر کمپین پیگیری مطالبات رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ درصد: ما با هر کدام از مسئولان که صحبت می­ کنیم اعلام می­ کنند که برای اجرای بخشی از قانون برنامه ششم توسعه که مربوط به جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان با 6 ماه و بیشتر سابقه داوطلبانه است با کمبود بودجه مواجه هستیم در صورتی که این قانون در شورای نگهبان تایید شده و به قانون لازم الاجرا تبدیل شده است. باید ردیف بودجه داشته باشد و بخشی از این قانون هم نیاز به ردیف بودجه ندارد و فقط نیاز به اقدام وزارتخانه­ ها و موسسات دارد. مثلا در مورد خرید خدمت یا کسر خدمت حوزه نظام وظیفه،‌ قانون برای سربازان فراری دارد اجرا می­ شود و یا به آنها در خرید خدمت کمک می­ کند ولی آن قسمت که مربوط به ایثارگران است اجرا نمی­ کنند. ایثارگران سرمایه­ های نظام هستند و اگر به آنها کمک شود به خود نظام کمک شده است. یا مثلا در مورد تخفیف شهریه دانشگاهها،‌ شهریه فرزندان جانبازان بالای 25 درصد رایگان است ولی خود جانباز زیر 25 درصد باید شهریه کامل بپردازد. با این که دارند حق آنها (‌فرزندان جانبازان بالای 25 درصد) را به درستی می­دهند، در آن طرف قضیه دارد به جانبازان زیر 25 درصد ظلم می­شود. همچنین قانون تخفیف 30 درصدی شهریه دانشگاهها برای جانبازان زیر 25% و رزمندگان شش ماه به بالا و فرزندان و همسران آنها که در برنامه ششم لازم الاجراست هنوز اجرا نشده است. یا در خصوص موضوع کمک معیشت که از سال 94 مصوب شده و از 750 هزار تومان به یک میلیون تومان رسیده است، متاسفانه حتی بنیاد جانبازان بخش عمده­ ای از کسانی را که استحقاق دارند نادیده می­ گیرد و دائما سنگ اندازی می­ کنند. در صورتی که قانون در این مورد صراحت دارد. همه اینها را با معاونت بنیاد بحث کرده­ ایم ولی متاسفانه به نتیجه­ ای نرسیده­ ایم. مسئولان بنیاد در اجرای قانون تعلل می­ کنند و این در حالی است که بسیاری از جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس مشکلات مالی دارند. در خصوص سهمیه 5 درصدی هم که مشکلات متعددی در اجرا پیش آمده و بسیاری از فرزندان ایثارگران نحوه اعمال آن را به ضرر خود و مانع از استفاده از سهمیه منطقه­ ای دانسته­ اند.


پیگیری‌های شما تا کنون به کجا رسیده است؟


در مورد تسهیلات مرتبط با حوزه آموزش عالی و اعمال سهمیه 5 درصدی کنکور‌ 96 ­عده­ ای جلوی مجلس علیه سهمیه­ ها (سهمیه 5 درصدی کنکور امسال برای جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان) اعتراض کردند و حدود 2500 امضا جمع کردند. و ما هم گروهی حدود سه هزار نفری تشکیل داده­ ایم که ما برای ابقای سهمیه تلاش می­ کنیم و آنها برای لغو سهمیه. برای سربازی هم جلسه­ ای با دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس و سردار باقری و آقای نوروزی رئیس فراکسیون ایثارگران و آقای امیر آبادی تشکیل شد که مقرر شد سریعا انجام دهند و تا امروز که 26 مهرماه است هنوز خبری نشده است و همه کسانی که مشمول این سهمیه می­ شوند در تشویش و نگرانی به سر می­ برند.


 موضوع کمک معیشت که در برنامه ششم بوده است به کجا رسیده است؟


در ماده 88 قانون برنامه ششم این موضوع آمده است ولی بنیاد به هیچکدام از اینها جواب نمی­ دهد. از سوی دیگر طبق بررسی­ های ما در شعبات مختلف بنیاد سلیقه­ ای عمل می شود. به یکی کمک معیشت می­ دهند و به یکی نمی­ دهند. با توجه به این که ردیف بودجه هم برای آن گذاشته شده ولی قاعده­ مند عمل نمی­ شود. بنیاد می­ گوید بودجه نداریم. حتی برای جانبازان که خود دولت لایحه داده است اقدامی نشده است. می­ گویند منتظریم که دولت پول به ما بدهد تا مشکل را حل کنیم.  در این خصوص سردار جاسمی، ‌نماینده مجلس و عضو فراکسیون ایثارگران نیز  به آقای نوبخت نامه زده­ اند. حتی کسانی که کمک معیشت    می­ گرفتند، با تاخیر تا 20 روزه در ماه بعد دریافت کردند. متاسفانه شاید از هر صد نفر که به بنیاد مراجعه می­ کنند دو نفر موفق شوند. تا جایی که بعد از صحبت ها و پیگیری های ما با آقای نوروزی قرار شد اسامی را به ایشان بدهیم که مستقیما از مجلس به یگان مربوط که اعزام به جبهه شده­ اند برای تک تک آنها نامه بزنند.


کلام آخر


قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی در 14/ 12/ 95 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در تاریخ ۹۶/۱/۲۱ پس از استنکاف رئیس‌جمهور از ابلاغ آن به دستگاه‌های اجرایی، رئیس مجلس شورای اسلامی دستور انتشار آن را به روزنامه رسمی کشور صادر کرد. برابر ماده2 قانون مدنی، قوانین 15روز پس از انتشار در سراسر کشور لازم‌الاجراست. بنابر این قانون برنامه ششم توسعه اکنون به‌عنوان قانون برای دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجراست.

همچنین مواد قانونی مربوط به شاهد و ایثارگران در قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (1396-1400) مرتبط با حوزه آموزش عالی کشور،‌ در تاریخ   30/ 1/ 96  از سوی معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری (طی نامه ای به شماره 14635/ 7 ) به روسای دانشگاه ها و پژوهشگاه های سراسر کشور ابلاغ شده است.

گرچه تلاش دولت و مجلس برای تدوین و اصلاح قوانین مربوط به ایثارگران و مصوب نمودن این تسهیلات و حمایت ها در قانون برنامه ششم توسعه قابل تقدیر است،‌ متاسفانه گویا عزم راسخی در مسئولان برای اجرایی کردن این قوانین به رغم گذشت 7 ماه از نخستین سال اجرای برنامه ششم وجود ندارد و به رغم صراحت قانون و لازم الاجرابودن آن پس از درج در روزنامه رسمی،‌ عدم تامین بودجه؛ عدم ابلاغ قانون، عدم تصویب آیین نامه اجرایی و . . . بهانه ­هایی در دست دستگاه­های اجرایی برای فرار از تعهدات قانونی آنها شده است.


پژوهش خبری //پژوهشگر: فریفته هدایتی 

 

http://www.iribnews.ir/fa/news/1865245

 

دانلود فایل مصاحبه:

https://rozup.ir/info/2347470/مصاحبه پژوهشی 

 

[ شنبه 06 آبان 1396 ] [ 16:55 ] [ issarr ] [ بازدید : 231 ] [ نظرات (0) ]
اطلاعیه کمپین : صدور کارت شناسایی جانبازان زیر 25 درصد

با سلام 

 

قابل توجه رزمندگان 

در خصوص صدور کارت شناسایی شما عزیزان هم با حاج آقا مکاتبه و صحبت شده که انشاالله با ساتا که متولی برادران رزمنده هست از طریق فراکسیون ایثارگران مکاتبه صورت پذیرد 

 

جهت اطلاع عزیزان رزمنده دلاور

 

التماس دعا

ملایی

 

 

[ سه شنبه 18 مهر 1396 ] [ 19:26 ] [ issarr ] [ بازدید : 1116 ] [ نظرات (222) ]
بعد از سی سال،محروم ماندن رزمندگان و جانبازان زیر 25 درصد از حداقل حقوق انصاف نیست...
ناشناس :

در جبهه ها گروهی شهید شدند و گروهی با مجروحیت بالاتر و گروهی دیگر رزمنده و با جراحت ظاهری کمتر. 
ولی موضوع مغفول مانده در همه این 30 سال گذشته این است که شهدا و جانبازان با مجروحیت بالاتر با شجاعت و دلاوری و ایثارگری های همین رزمنده ها ، به پشت جبهه ها منتقل شدند .
دلاوری رزمندها بسیاری از اوقات باعث نجات جان همرزمانشان شد . ان همه ایثار را نادیده گرفتن البته که خطاست .  
عکس گروه بسیار گویاست . رزمنده روی کول حالا به عنوان جانباز بالای 25% تعیین شده و مشمول حمایت ، رزمنده کولبر، زیر25% و یا حتی بی درصد تعیین شده؟! و محروم از حداقل حقوق 
والبته این انصاف نبود .
ضعیف نگه داشتن رزمنده ها و زیر25% های غیر شاغل ، مهمترین خطای دولت است
[ دوشنبه 03 مهر 1396 ] [ 12:30 ] [ issarr ] [ بازدید : 457 ] [ نظرات (1) ]
ملایی : آیا وقت آن نرسیده که تبعیضات و رنجش های رزمندگان و جانبازان زیر 25 درصد رفع گردد؟

ریاست محترم فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی 

 

باسلام و تحیات

 

احتراما همانطوریکه مستحضرید پس از دفاع مقدس بحث کمیسیون و قوانین خاص ایثارگران مطرح و مصوب گردید در صورتیکه رزمندگان قبل از پایان دفاع مقدس هیچگونه اطلاعی از این قوانین و مصوبات نداشتند تا اینکه پس از جنگ تصمیماتی برای بهره مندی رزمندگان از یک سری تسهیلات گرفته شد که این تصمیمات بعضا باعث تبعیض و رنجش اکثر عزیزان رزمنده گردیده در حالی که قریب سی سال از پایان دفاع مقدس میگذرد هنوز هم این تبعبضات و رنجشها وجود دارد تبعیضاتی همچون رزمنده داوطلب و غیره داوطلب ؛ جانباز بالای ۲۵ درصد و زیر ۲۵ درصد که این تبعیضات باعث گردیده اکثر عزیزان از حداقل تسهیلات بی بهره بمانند حال این سوال پیش می آید 

آیا وقت آن نرسیده که یکبار برای همیشه این مشکل رفع گردد؟( تسری تمامی تسهیلات جانبازان ۲۵ درصد به جانبازان زیر ۲۵ و ارایه درصد به تمامی رزمندگان به تناسب هر ماه یک درصد و حداکثر ۲۵ درصد )این خواسته همه رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ درصد هست و تا این مشکل حل نگردد بنظر میرسد نگرانی این عزیزان همچنان ادامه خواهد داشت طوریکه این مشکلات باعث گردیده اکثر عزیزان شرمنده خانواده خود باشند

امید است با بازنگری و اصلاح قوانین ایثارگری دل این عزیزان و خانواده آنان را شاد نمایید 

البته با یک نظر گذرا به قوانین مذکور حتما متوجه میگردید که چه تبعیضاتی وجود دارد لذا خواهشمند است به پاسداشت مجاهدتهای این عزیزان که به حق صاحبان اصلی نظامند؛ در این هفته که مزین است به نام هفته دفاع مقدس در جهت رفع این تبعیضات وخواسته بحق و اجرای فوری و بلادرنگ مصوبات قانونی برنامه ششم توسعه فصل ایثارگران اقدامات لازم مبذول فرمایید

 

مدیر کمپین پیگیری مطالبات رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ درصد کشور 

ملایی

[ دوشنبه 03 مهر 1396 ] [ 11:56 ] [ issarr ] [ بازدید : 302 ] [ نظرات (2) ]
سخنی کوتاه با مخالفین طرح کسر خدمت فرزندان ایثارگر

سخنی کوتاه با مخالفین طرح کسر خدمت فرزندان ایثارگر

همه مسئولان اذعان دارند که اقتدار امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به پاس جانفشانی های جوانان و نوجوانانی است که در طی هشت سال دفاع مقدس ارزشترین هستیشان که جانشان است را برای دفاع و حفظ این نظام گذاشتند که این اقتدار ایجاد شده و امروز این اقتدار به پاس رهبر معظم انقلاب حفظ شده است.

آنچه که دل بسیاری از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را به درد آورد مخالفت سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برای مخالفت طرح کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگران بود.

جناب سرلشکر باقری نمیدانم چه منطقی استدلال کرده اید که قانون خرید خدمت برای کسانی که هشت سال غیبت کرده اند و به قانون احترام نگذاشته اند را حاضرید با مباحث مالی معاوضه کنید اما حاضر به اجرای قانونی که  نمایندگان مجلس شورای اسلامی بمنظور حمایت از ایثارگران  تصویب کرده اند، نیستید.

 مگر چه تعداد فرزند ایثارگر باقی مانده که هنوز به خدمت مقدس سربازی نرفته است و ایا تعداد افرادی که به خدمت مقدس سربازی نرفته اند قرار است همه در یک تاریخ اعزام شوند. حتی نمایندگان مجلس هم آمار مشمول شدن 60 هزار نفر از این قانون را تکذیب کرده اند.

بنابراین استدلال‌هایی مبنی بر تعداد بسیار مشمولان ایثارگر و خالی شدن پادگان‌ها از سرباز از سوی مسئولان ستاد مشترک؛ منطقی به نظر نمی رسد بهتر است اگر با مشکل خالی بودن پادگان ها از سرباز روبرو هستید برای سربازان غایب و فراری تدبیری بیندیشید به جای آنکه حاضر شوید به معاوضه مالی  بپردازید به طوری که به کارگیری غائبین به وسیله نیروی انتظامی کار چندان پیچیده ای نیست.

رزمندگان دفاع مقدس و ایثارگران و گوش به فرمانان لبیک به رهبری نه تنها از بنیاد شهید و هیچ ارگان دیگری حمایتی ندیدند حتی از ستاد کل نیروهای مسلح هم در این رابطه حمایتی ندیدند بنابراین چشممان به دست حمایت شما نبوده و نیست ان شالله خداوند متعال در اینباره راهی را برای حل مشکلات خانواده های ایثارگران بگشاید.

والسلام

 

جمعی از ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس

[ جمعه 24 شهريور 1396 ] [ 3:23 ] [ sadri20 ] [ بازدید : 193 ] [ نظرات (0) ]
به پاس قدرداني از جانبازان زير٢٥درصد

درد دل یک جانباز زیر 25 درصد 

 

تو كشورما به پاس قدرداني از جانبازان زير٢٥درصد همسران بعضي 

ازانها بخاطرفقري كه دچارند به كلفتي 

ميروند

و بپاس قدرداني ازجانبازان زير ٢٥ درصد ازخريد گوشت معاف واز 

سنگدان مرغ استفاده كنند 

وبه پاس قدرداني از جانبازان زير ٢٥ درصد بعضی از آن عزيزان صدقه اي بنام مستمري دريافت می كنند

وبه پاس قدرداني از جانبازان زير ٢٥ درصد كارت احراز هوييت بنياد برايشان صادر نميشود 

وبه پاس قدرداني ازجانبازان زير ٢٥درصد وام خريد مسكنشان در نوبتهاي 

زياد همراه معطلي كه شايد خسته و منصرف شن

[ چهارشنبه 15 شهريور 1396 ] [ 20:3 ] [ issarr ] [ بازدید : 406 ] [ نظرات (0) ]
پیام فرزند ایثارگر مشمول قانون کسری خدمت

يك پيام كه به گوش مسئولين برسد 

 

سلام ا بزرگوار شما چرا چیزی نمینویسید تو کانال تظاهراتی چیزی آخه اینا چه  قانونایيه . الکی تصویب کردن براي خودشون چرا مسخره بازی درمیارن اگه پدرای ما نبودن الان جمهوری اسلامی نبود یعنی فرزنداي  جانبازان ارزششون کمتر غایبینه که خدمتو بهشون میفروشن این قانونا اخر بی انصافیه به ازای هر درصد 9 روز

 

[ دوشنبه 13 شهريور 1396 ] [ 19:9 ] [ issarr ] [ بازدید : 467 ] [ نظرات (0) ]
پيام يك جانباز اعصاب و روان

پيام يك جانباز اعصاب و روان 

 

سلام من جانبازاعصاب وروانم سال 62درعملیات والفجر3براثرموج انفجارمجروح شدم ودربیمارستانهای مختلف ازجمله بیمارستانی بنام سپیده انقلاب درفلکه ملک ابادمشهدبستری شدم بیمارستان روانی که انزمان ریاست ان دکترحسینی نامی روانپزشک بودن وحدوا شانزده هفده سالم بودهر روز بماسهمیه سیگارمیدادن وزمانیکه روی تخت نشسته بودم بادوجفت پابه کمرم میکوبیدن وپرت میشدم روی زمین وکلی اذیت وازار بیماران روانی وقسمتی بود بنام فوریت که طعم انرا چشیدم وزمانیکه حال خوب نبودچهارپنج پرستار مراگرفتند وبردندبه تخت بستند دستبندوپابندهای چرمی وفلزی که بدستهاوپاها قفل وبه تخت بسته وقفل میشد وبلای سی سانتیمتر دست وپاهاداخلش میشد و کمرروباملحفه به تخت میبستند فقط بخاطراینکه تشنج میکردم ومراقاطی روانیهاکرده بودندوباتزیقات های مختلف وارام بخش ومخدرازهوش میبردند و خیلی زمانهابه صورت وبدنم دست میکشیدم که ببینم وجوددارم یانه!هستم یانه ویا داروهای مختلف دیگه؟ کاش اقایان یکبارویکشب داروی ماروامتحان کنند.ببینندچه حالی دارندزمانیکه بالای بیست سی قرص چه حالی داره یازمانیکه برق میدن وبیهوش میکنندوشصت ولت برق دریک دقیقه کجایید اقایانیکه اینقدرزجرمیدهید بابت گرفتن داروهاودرمان وزندگی روزمره؟بچه من نداری ونداشتن رونمیفهمه وتحمل این زجرهاودردها و نداریهاروندارندگاها خوددکترهاوپرستارهامیگفتنداین داروهاروی جنینتان اثر سوئ داره.میریم داروخانه دارومیگیریم هزینه میگیرند ازطرفی میگندجانبازان هزینه ندارند؟وفاکتورمیگیریم میریم براهزینش میگن دارو دیگه هزینه پرداخت نمیکنند؟ سکته قلبی دوتارگم فنرداره دیابت کبدچرب زخم معده وخونریزی انسولین روزی 62واحدوپروستات که دردردو زجرم خدایاخودت صبر بده اقایان من دانشجوی عمران  نقشه برداری بودم دانشجوی حقوق بودم ولی بخاطر مشکلات جسمی وروحی نتونستم درس بخونم وتموم کنم ما زن وبچمون ادم نیستیم؟یکروز مثل مازندگی کنید؟فردای قیامت چه جور جواب مارو میدید؟ یک لقمه نان این دنیاچقدرارزش داره چقدرزجروتحمل ووعده ووعید؟شماهاغرق خوش گذارنی وخارج از کشور وغیره..... راستی میدونید نداری چیه؟ خدایارحم کن وشکرت.........

 

[ دوشنبه 13 شهريور 1396 ] [ 19:9 ] [ issarr ] [ بازدید : 406 ] [ نظرات (0) ]
پيام جانبازان و آزادگان حالت اشتغال به وزير دفاع و ساير مسئولين

پيام جانبازان و آزادگان حالت اشتغال به وزير دفاع و ساير مسئولين 

 

با سلام و خسته نباشید

مطلبی که بنده میخواهم به عرضتان برسانم در مورد ماده 54 است اینکه بیشتر قانون جامع ایثارگران برای اقایان بار مالی داردو همین امر هم بهانه ای شده برای متولیان امر لذا قانون 54 چه باری دارد که متولیان بهشون زور میاد تاکی حق این قشر را باید ضایع کنند ایا سی سال سر کار گذاشتن این بچه‌ها که جان ومال خودشون برای این مملکت گذشتن کافی نیست ؟

خدای الان افسوس میخورم که این ایثارگران خودشونو با مجروحین جنگ آمریکا یی ویا کشورهای اروپایی مقایسه میکنند یک حالت اشتغالی چرا نباید مثل کارمندان امکانات رفاهی داشته باشد فقط این اندک حقوق کافیه مثلا اگه عضو اتکا باشند تا بتوانند مقداری مایحتاج زندگی خودشونو فراهم کنند چه اتفاقی خواهد افتاد غیر از اینه که با اضافه شدن این تعداد اتکا وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد

لذا ما از جناب عالی توقع داریم که این مسئله را به شورای ایثارگران گزارش و شورا هم بطور جدی دنبال این موضوع پیش پا افتاده باشد وحتما بعنوان یک گلایه از ایثارگران در روزنامه همشهری چاپ شود شاید جناب وزیر دفاع امیر حاتمی روئیت فرمایند و دلی بسوزانند و یک کاری کنند بد بختی ما جامعه  ایثارگر اینه که کارمون به جایی رسیده که دیگه مسئولین باید اون دل نداشته شونو برا ما بسوزونند تا یک کاری انجام شود

در اخر خطاب به مسئولین محترم بنظر شما دیگه زشت نیست بخاطر یک حکمت کارت ایثارگران بیایند سر وصدا راه بندازند

با تشکر از کانال خوبتون پایدار باشید

جمعی از جانبازان و آزادگان حالت اشتغالی بنیاد

 

[ دوشنبه 13 شهريور 1396 ] [ 19:6 ] [ issarr ] [ بازدید : 336 ] [ نظرات (0) ]
پيام يك جانباز به مسئولين ساتا

 با عرض سلام و خسته نباشید بنده جانباز بیست درصدم حقیر کمک معیشت از صندوق ساتا دریافت میکنم میخواستم از این کانال استفاده کنم و خدمت مسئولین محترم خواهش کنم امثال بنده به این کمک معیشته اندک واقعأ وابسته است زندگیمون لطف کنند و پرداخت اون رو تابع نظم و زمان مشخصی اجرا کنند وقتی عقب جلو میشه پرداختش تمام زندگی و برنامه ماها بهم میریزه از قبیل اجاره خونه و ..... بهم ریختگی اعصاب و روانمون بماند

[ چهارشنبه 08 شهريور 1396 ] [ 17:58 ] [ issarr ] [ بازدید : 435 ] [ نظرات (0) ]
درخواست اعلام نظر و راهنمایی

با سلام و دعای خیر ، حاج آقا چندمین بار است که خدمتتان سوال و درخواست میفرستم اما متاسفانه هیچ پاسخی دریافت نمیکنم ، شما را به خون مطهر شهدا پاسخ دهید ، فرزند جانباز پنجاه درصد متوفی هستم که به صورت قرارداد مدت موقت در شرکت نفت فلات قاره مشغول به کارم ، متاسفانه بعد از گذشت چند سال تبدیل وضعیت نشدم در حالی که سالانه از واحدی که در آن کار میکنم چند نفر بازنشسته میشوند و هر بار که تلفنی با دفتر مرکزی تهران صحبت کردم گفته شده تبدیل وضعیت شامل حالت نمیشود چون پدرت شرکت نفتی نبوده !!! خواهش میکنم نظرتان را در این مورد اعلام فرمایید و همچنین راهنمایی فرمایید چگونه اقدام کنم . من الله توفیق

 

جواب اقای ملایی :

سلام

اگر قرارداد مستقیم دارید مشمول ماده ۲۱ میشوید 

و میتوانید تبدیل وضعیت شوید

در صورت عدم تمکین از طریق دیوان اقدام کنید

 

پی نوشت :

1:

سوالات خودتون رو میتونید از طریق تلگرام مستقیما از آقای ملایی بپرسین

https://telegram.me/Mohmmadir0012

2:

گروه متقاضیان تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران و جانبازان زیر ۲۵ درصد

https://t.me/joinchat/BkHpfEIOFmff7i4_qje9eg

 

[ یکشنبه 05 شهريور 1396 ] [ 16:26 ] [ mrakbari ] [ بازدید : 216 ] [ نظرات (0) ]
نامه اي خطاب به سردار شريفي

نامه اي خطاب به سردار شريفي 

 

 

باسمه تعالی 

ریاست محترم اداره ایثارگران ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار شریفی 

سلام علیکم 

احتراماً به استحضار می رساند همانگونه که مستحضرید بعد از سال ها که نیروهای بسیج و جانباز سپاه  شاهد تبعیض در برقراری حقوق و تسهیلات بین رزمندگان ارتش و سپاه بودند و مقام معظم رهبری صریحاً  دستور رفع تبعیض داده بودند قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در ماده 38 ، 39 و 40 به این  نابرابری و تبعیض پایان داد تا همه جانبازان و آزادگان سپاه تحت پوشش حمایتی آن قانون قرار گیرند. متأسفانه شبهة غیرقابل قبولی که در اجرای این قانون بوجود آمده است در خصوص جانبازان حالت اشتغال  

ادارات هستند که عده ای با تفسیر غیرمنطقی قصد دارند جانبازان حالت اشتغالی که هیچگونه حقوق و  تسهیلاتی از بنیاد نمی گیرند را از امتیاز حقوق ماده 38 محروم نمایند. نظر به اینکه روح حاکم بر قانون جامع ایثارگران روح حمایتی است و فلسفه تصویب قانون فوق الاشاره  حمایت بیشتر از ایثارگران می باشد و قانونگذار در تبصرة 2 اصلاحی ماده 39 صراحتاً عنوان نموده است.  

حقوق حالت اشتغال جانبازان و آزادگان از کار افتاده کلی موضوع مواد 38 و 39 این قانون در صورت اشتغال  در دستگاه های موضوع بند الف ماده 2 این قانون قطع نمی گردد. و با عنایت به اینکه معاونت حقوقی و قوانین مجلس در بند 2 پاسخ استعلام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای  مسلح طی نظریه مورخ 21/10/93 اعلام نموده است: مستخدمین یا شاغلین فعلی دستگاه های موضوع ماده  2 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران صرفنظر از اینکه در زمان مجروحیت شاغل بوده اند یا غیرشاغل  

به استناد تبصره 2 ماده 39 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اصلاحی مصوب 1392 می توانند ضمن  استفاده از حقوق حالت اشتغال به موجب تبصره ماده 38 قانون جامع ایثارگران از حقوق وظیفه جانبازان غیر  حالت اشتغال بهره مند شوند. 

لذا با توجه به موارد فوق و با توجه به اینکه حالت اشتغال بودن )بدون دریافت حقوق از بنیاد( مانع دریافت  حقوق وظیفه موضوع تبصره ماده38 نمی باشد لذا مستدعی است دستور فرمایید اقدامات لازم جهت بهره  مندی این قشر از یادگاران دفاع مقدس از حقوق و امتیازات ماده 38 و 39 قانون جامع ایثارگران که حقوق  وظیفه آن افراد می باشد بعمل آید. 

با تشکر 

کارگروه پیگیری ماده 38 و 39 و 40 قانون جامع ایثارگران  ###### یکی از جانبازان حالت اشتغال ازکارافتادگی کلی به نمایندگی از 26نفر از جهاد وکشاورزی گیلان حسین برومند نیای شادی

[ شنبه 04 شهريور 1396 ] [ 14:39 ] [ issarr ] [ بازدید : 527 ] [ نظرات (0) ]
قابل توجه مديران بنياد شهيد براي رفع اين شبهات

قابل توجه مديران بنياد شهيد براي رفع اين شبهات 

 

سلام دفترچه جانبازباجانبازازلحاظ خدمات فرقی دارد؟بنده همسرم دارای بی ام ای چهل بود ودرریمارستان شهیدمطصفی خمینی عمل اسلیو نمودند یسری مدارک به مادادن گفتن دوهفته بعدازعمل به بیمه ببرید البته سیزده میلیون تومان بابت پول وسایل پزشکی واتاق عمل گرفتن گفتن پس میدن پس ازدوهفته مدارک روبردیم دوهفته نیز معطل شدیم هشت میلیون نهصدتومان ازسیزده میلیون به ما دادن  حال دراتاق بستری همسرم یکنفر با همین بیماری پذیرش وعمل شد هیچ هزینه ای نگرفتن الته خداروشکر  خودشون گفتن بیمه بنیادشهیدوجانبازان هستیم چرایک مرجع اطلاع رسانی نیست که مردم رومطلع کنه ایا ماباید درکجامابقی درمان خودراپیگیرباشیم.اجرت با اقاامام زمان(عج)یااصلا چیزی تعلق میگیره ازاین  چهارمیلیون تومانی که کم کردن.

 

كانال ايثارگران :

حسب قانون هيچ تفاوتي در درمان جانبازان و خانواده آنها وجود ندارد و برخي از اين تفاوتها ناشي از سازمانهاي بيمه اي و دستگاههاي اجرايي است كه فرد از طريق آن دستگاه بيمه شده است .

[ شنبه 04 شهريور 1396 ] [ 14:39 ] [ issarr ] [ بازدید : 534 ] [ نظرات (0) ]
توقع ما از رئیس جمهور تحقق حداقل 25 درصد از وعده هاست

توقع ما از رئیس جمهور تحقق حداقل 25 درصد از وعده هاست!

سيد جاسم قاسمي نماينده كرمانشاه : ما از دولت در رابطه با موضوع ایثارگران واقعاً گله مندیم. ایثارگرانی که جوانی، دست، پا، اعضا و جوارح خود را از 5 تا 70 درصد در جبهه و جنگ از دست داده اند اما الان توجه آنچنانی به آن ها نمی شود. همچنین رزمندگانی که در دفاع مقدس جانفشانی کرده اند، حداقل به اندازه یک حانباز 5درصد هم مورد توجه قار نگرفته اند و برخی از آن ها نزدیک به 50 ماه در جبهه بوده؛ اما از هیچگونه امتیازی برخوردار نیستند.
ما به عنوان نماینده ایثارگر در حال حاضر موضوع را دنبال می کنیم؛ اما از هیئت رئیسه گله مند هستیم که این موضوعات را در برنامه کاری خود قرار نمی دهد، اگر چه بر اساس آنچه که قانون اساسی تصریح دارد سوال از رئیس جمهور و یا وزرا باید ظرف 10 روز از سوی هیئت رئیسه مجلس در صحن علنی مطرح شود. ولی ما می بینیم که در طول سال گذشته بسیاری از نامه ها و سوالات نمایندگان از رئیس جمهور و وزیران دولت یازدهم مسکوت مانده است.

ادامه مطلب

[ سه شنبه 09 خرداد 1396 ] [ 10:36 ] [ issarr ] [ بازدید : 369 ] [ نظرات (0) ]
اطلاعیه کمپین : چهارم خرداد

سلام خدمت عزیزان

طی صحبتی که با حاج اقا نوروزی رییس فراکسیون ایثارگران مجلس داشتم دغدغه عزیزان در خصوص تسری در تعیین تکلیف معافیت کسر خدمت و خرید خدمت و پرداخت کمک معیشت و اعمال سهمیه کنکور و اجرای هر چه سریعتر قانون برنامه ششم را به اطلاع ایشان رساندم و ایشان هم قول دادند که به جد پیگیر موضوعات باشند و به دستور ایشان قرار شد جناب پورتقی دبیر فراکسیون ایثارگران بصورت کتبی و فوری مراتب را از مجاری قانونی دنبال کنند

نتیجه نهایی متعاقبا اطلاع رسانی میکنیم
در ضمن شایعه قطع کمک معیشت را به شدت تکذیب میکنم
در ضمن عزیزان بنده به جد پیگیر موضوعات فوق بودم و هستم و خواهم بود و به محض اطلاع از اخرین روند در اجرای موارد فوق شما عزیزان را مطلع مینمایم پس خواهش دارم از سوالات تکراری خودداری شود و به جای سوالات تکراری نظر و ایده و پیشنهاد خود را مطرح نمایید تا با خرد جمعی انشاالله بتوانیم بر مشکلات پیش رو فایق اییم

برادر کوچک شما
ملایی
التماس دعا
با صلوات بر محمد وال محمد

ادامه مطلب

[ پنجشنبه 04 خرداد 1396 ] [ 21:23 ] [ issarr ] [ بازدید : 390 ] [ نظرات (0) ]
نامه معاونت حقوقي رئيس جمهور

نامه معاونت حقوقي رئيس جمهور مبني بر برخورداري جانبازان در پست همطراز از همه مزاياي مستمر و غير مستمر حتي هزينه فوق العاده پذيرايي 

 

جناب آقاي شاعري معاون محترم برنامه ريزي و امور اقتصادي وزارت كشور

 

سلام عليكم عطف به نامه شماره ۳۳۸۸/۲/۲۳۳ مورخ ۱۳۸۷/۳/۲۲ منضم به نامه شماره ۱۴۸۹۹۱/۶۲۴ مورخ ۱۳۸۶/۱۲/۲۶ معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور و پيرو نامه شماره ۳۴۵۹۵/۳۹۶۳ مورخ ۱۳۸۷/۳/۷ در مورد برادر جانباز آقاي حميد  . . .  اعلام مي دارد: در قانون تسهيلات استخدامي و اجتماعي جانبازان انقلاب اسلامي پرداخت مزايا به جانبازاني كه از پست همتراز استفاده مي نمايند مقيد به مزاياي «مستمر» نشده است و بخشنامه شماره ۷۲۳۲/۱۱ مورخ ۱۳۷۷/۱۰/۲۰ سازمان امور اداري و استخدامي وقت نيز بر اساس بند «۲» آن ناظر به جانبازاني است كه توانائي انجام كار تمام وقت را ندارند. در حالي كه نامبرده به طور تمام وقت در ستاد وزارت كشور مشغول به كار است. از طرفي سوابق امر حاكي از آن است كه هزينه پذيرائي براي نامبرده به استناد ماده (۱۱) آئين نامه اجرائي قسمتي از تبصره (۲) ماده (۴۳) قانون استخدام كشوري مصوب ۱۳۵۰/۹/۱۳ و اصلاحيه هاي بعدي و بر اساس تصويبنامه شماره ۲۹۰۸۸ مورخ۱۳۴۳/۷/۲ هيأت وزيران برقرار و در حكم وي در سال ۱۳۶۵ درج گرديده و در مدت تصدي پست مزبور نيز از مزاياي آن استفاده نموده است. (تصوير سوابق مربوط پيوست است) علاوه بر اين، بند «۷» تصويبنامه شماره ۴۴۸۸/ت۲۶۳۴۳هـ مورخ ۱۳۸۱/۲/۸ هيأت وزيران كه در اجراي تبصره (۲) ماده (۴۳) قانون استخدام كشوري، فوق العاده اي تحت عنوان «هزينه پذيرايي» براي فرمانداران معادل حداكثر (۱۰۰%) حقوق و فوق العاده شغل مقرر نموده، دلالتي بر اين ندارد كه فوق العاده مذكور از سال ۱۳۸۱ وضع شده و مسبوق به سابقه نبوده است. با توجه به مراتب فوق و با توجه به اينكه در قوانين و مقررات ديگر حكمي مغاير با پرداخت فوق العاده «هزينه پذيرائي» براي متصديان پست همتراز وجود ندارد، لذا جانبازان متصدي پست همتراز مادام كه برحسب حكم كارگزيني مربوط عهده دار تصدي پست همتراز هستند، از كليه حقوق و مزاياي متعلق به اين پست از جمله فوق العاده هزينه پذيرايي در مورد پست همتراز فرماندار، برخوردار خواهند بود./ف 

 

محمدرضا شفائي مدير كل

رونوشت: دفتر معاونت حقوقي و امور مجلس رئيس جمهور دفتر قائم مقام معاونت حقوقي و امور مجلس رئيس جمهور دفتر هماهنگي و نظارت بر امور حقوقي دستگاههاي اجرايي بايگاني نظرات حقوقي (خانم مريم اردستاني) ۱۲۸۲۷/۴۴۴۴ ۱۴/۷/۸۷

[ پنجشنبه 28 ارديبهشت 1396 ] [ 11:22 ] [ issarr ] [ بازدید : 723 ] [ نظرات (0) ]
دلنوشته- اقای مشکانی
سلام هم سنگران دلاور38 سال از انقلاب اسلامی می گذرد.

آری 38 سال گذشت...ومارزمندگان وجانبازان زیر25%همچنان ساکت!!؟تاکی؟؟؟؟؟؟؟؟

38 ساله که از دست مدیران و مسئولان، هزاران حرف را به جان خریدم ولی دست از انقلاب و اسلام و رهبری و شهدا نکشیدم و پا به پای انقلاب و رهبری و شهدا و بسیج ایستادم!

38 ساله که هم جانم و هم مالم را در راه انقلاب داده ام تا نام حضرت امام خمینی (ره)،نام حضرت امام خامنه ای، راه شهدا که حجاب و عفاف و امر بعروف و نهی از منکر بود،پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، نام جمهوری اسلامی ایران در سر تا سر جهان ماندگار باشه.

بنده از دشمن نمی ترسم... از آمریکا، از اسرائیل، از منافقین، از ضد انقلاب نمی ترسم.

من از نفوذی های می ترسم. نفوذیهایی که در تمام ادارات، نهادها، وزارت خانه ها و غیره ... نفوذه کرده اند می ترسم. همه باهم ودرکنارهم وبرای هم دوستان واشنایانمان رابه گروه وبخصوص کمپین دعوت کنیم تاان شاالله مشکل دیرینه همه مادردمندگان پایان یابد ان شاالله

رزمنده8سال جنگ نابرابر مشکانی
[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 22:2 ] [ issarr ] [ بازدید : 185 ] [ نظرات (0) ]
قانون گرایی
امام و قانونگرايي

حضرت امام خميني ره بر اجرای قوانيني كه در مجلس به تصويب رسيده و شوراي نگهبان آن را تاييد كرده است ، تأکید دارند و می فرمایند:
" پس از رأی مجلس و انفاذ شورای نگهبان، هیچ مقامی حق ردّ آن را ندارد و دولت در اجرای آن باید بدون هیچ ملاحظه ای اقدام کند . "
حال بايد پرسيد چرا اغلب قوانين ايثارگران كه اين مسير را طي كرده است توسط دولت اجرا نمي شود.
قانون و رعايت آن از الزامات يك دولت انقلابي است كه با محوريت اسلام جامعه را اداره مي كند ، لكن اين خلاء بزرگ همچنان وجود دارد .
[ سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ] [ 17:49 ] [ issarr ] [ بازدید : 190 ] [ نظرات (0) ]
فراموش شدگان

روزگاری رزمندگان به دور از مسائل مادی و دنیوی راهی میدان نبرد شدند و هنگام مجروحیت جهت تشکیل پرونده اقدامی نمی‌کردند تا سهمی در انقلاب داشته باشند؛ اما امروز که دیگر توان حرکت ندارند باید از روزهای جانفشانی‌اشان در مقابل گلوله‌ها مدرک بیاورند تا خدماتی هر چند ناچیز به آن‌ها تعلق گیرد. جای بسی تاسف دارد که در میان جانبازان سرافراز کشورمان افرادی هستند که مخارج زندگی خود را از «یارانه»‌ تامین می‌کنند.

زمانی که پای درد و دل جانبازان می‌نشینیم، سخنان شنیدنی از سختی‌های جراحت دارند، سختی‌هایی که در پیچ و تاپ وعده‌های مسئولین گم شده است. تجمع جانبازان نخاعی در اسفندماه سال گذشته، مهر تاییدی بر کم‌توجهی به این قشر از جانبازان است.پس بیاییدمارزمندگان وجانبازان زیر25درصدبااتحادمان وعضویت درکمپین وباکمک ملایی عزیز به مسولین برسانیم که28سال استکه درحق این دوگروه یعنی رزمندگان وجانبازان زیر25درصدنارواظلم شده چرا؟؟؟

[ دوشنبه 11 ارديبهشت 1396 ] [ 15:42 ] [ issarr ] [ بازدید : 210 ] [ نظرات (1) ]
ما چه می دانیم جانباز چیست


ما چه می دانیم جانبازی چیست

رحیم قمیشی

برای دیدن یکی از دوست های جانبازم، رفته بودم آسایشگاه امام خمینی (ره) که در شمالی ترین نقطه تهران است.
فکر می کردم از مجهزترین آسایشگاه های کشور باشد. که نبود. بیشتر به خانه ای بزرگ شبیه بود.
دوستم نبودش، فرصتی شد به اتاق ها سری بزنم.
اکثر جانبازها آنجا قطع نخاع بودند، برخی قطع نخاع گردنی، یعنی از گردن به پایین حرکت نداشتند، بسیاری از کمر، بعضی نابینا بودند، بعضی جانباز از دو دست.
و من چه می دانستم جانبازی چیست، و چه دنیایی دارند آن ها...
جانبازی که 35 سال بود از تخت بلند نشده بود پرسید؛ "کاندیدا شده ای! آمده ای عکس بگیری؟"
گفتم نه!
ولی چقدر خجالت کشیدم. حتی با دوربین موبایلم هم تا آخر نتوانستم عکسی بگیرم.
می گفت اینجا گاه مسئولی هم می آید، البته خیلی دیر به دیر، و معمولا نزدیک انتخابات!
همه اینها را با لبخند و شوخی می گفت. هم صحبتی گیر آورده بود، من هم از خدا خواسته!
نگاه مهربان و آرام اش به من تسلی می داد.
خیلی زود رفیق شدیم. وقتی فهمید من هم در همان عملیاتی بوده ام که او ترکش خورده.
پرسیدم خانه هم می روی؟
گفت هفته ای دو هفته ای یک روز، نمی خواست باعث مزاحمت خانواده اش باشد!
توضیح می داد خانواده های همه جانبازهای قطع نخاع دیگر بیمار شده اند، هیچکدام نیست دیسک کمر نگرفته باشند.
پرسیدم اینجا چطور است؟
شکر خدا را می کرد، بخصوص از پرسنلی که با حقوق ناچیز کارهای سختی دارند. یک جور خودش را بدهکار پرسنل می دانست.

یاد دوست شهیدم اسماعیل فرجوانی افتادم. دستش که عملیات والفجر هشت قطع شده بود نگران هزینه های بیمارستانی بود، نکند زیاد شوند!

گفتم: بی حرکت دست و پا خیلی سخت است، نه؟
با خنده می گفت نه!
حکایت تکاندهنده ای برایم تعریف کرد، او که نمی توانست پشه ها را نیمه شب از خودش دور کند، می گفت با پشه های آنجا دیگر دوست شده است!
پشه های آنوفل را می گفت.
"نیمه شب ها که می نشینند روی صورتم، و شروع می کنند خون مکیدن، بهشان می گویم کافیست است دیگر!"
می گفت نگاهم را که می بینند خودشان رعایت می کنند و زود بلند می شوند.
شانس آوردم اشک هایم را ندید که سرازیر شده بودند.
نوجوان و 16 ساله بوده که ترکش به پشت گردنش خورده و الان نزدیک 50 سالش شده بود.
سال ها بود که فقط سقف بی رنگ و روی آسایشگاه را می دید.
آخر من چه می دانستم جانبازی چیست!

صدای رعد و برق و باران از بیرون آمد، کمک کردم بیرون بیاید، تا بارش باران نرمی که شروع شده بود را ببیند.
چقدر پله داشت مسیر!
پرسیدم آسایشگاه جانبازهای قطع نخاع که نباید پله داشته باشد. خندید و گفت اینجا ساختمانش مصادره ای است و اصلا برای جانبازها درست نشده.
خیلی خجالت کشیدم.
دیوارهای رنگ و رو رفته آسایشگاه، تخت های کهنه، بوی نم و فضای دم کرده داخل اتاق ها... هر دقیقه اش مثل چند ساعت برایم می گذشت.
به حیاط که رسیدیم ساختمان های بسیار شیک روبرو را نشانم داد. ساختمان هایی اروپایی...
می گفت اینها دیگر مصادره ای نیستند، همه بعد از جنگ ساخته شده، و امکاناتش خیلی بیشتر از آسایشگاه های جانبازهاست.
نمی دانستم چه جوابش را بدهم.
تنها سکوت کردم.
می گفت فکر می کنی چند سال دیگر ما جانبازها زنده باشیم؟
یکه خوردم. چه سئوالی بود!
گفتم چه حرفی می زنی عزیزم، شما سرورِ مایید، شما افتخار مایید، شما برکت ایرانید، همه دوستتان دارند، همه قدر شما را می دانند، فقط اوضاع کشور این سال ها خاص است، مشکلات کم شوند حتما به شما بهتر می رسند.
خودم هم می دانستم دروغ می گویم.
کِی اوضاع استثنایی و ویژه نبوده؟ کِی گرفتاری نبوده. کِی برهه خاص نبوده اوضاع کشور...
چند دقیقه می گذشت که ساکت شده بود، و آن شوخ طبعی قبلی را نداشت.
از همان وقتی که حرف مرگ را زد.
انگار یاد دوستانش افتاده باشد.
نگاهش قفل شده بود به قطره های ریز باران و به فکر فرو رفته بود.
کاش حرف تندی می زد!
کاش شکایتی می کرد!
کاش فریادی می کشید و سبک می شد!
و مرا هم سبک می کرد!

یک ساعت بعد بیرون آسایشگاه بی هدف پرسه می زدم.
دیگر از خودم بدم می آمد
از تظاهر بدم می آمد
از فراموش کاری ها بدم می آمد
از جنگ بدم می آمد
از جانباز جانباز گفتن های عده ای و تبریک های بی معنای پشتِ سر همشان!
از کسانی که می گویند ترسی از جنگ نداریم
همان ها که موقع جنگ در هزار سوراخ پنهان بودند
و این روزها هم نه جانبازها را می بینند
نه پدران و مادران پیر شهدا را...
بدم می آمد از کسانی که نمی دانند ستون های خانه های پر زرق و برقشان چطور بالا رفته!
از آنها که جانبازها را هم پله ترقی خودشان می خواهند!

کاش بعضی به اندازه پشه های آنوفلِ آسایشگاه معرفت داشتند!
وقتی که می خوردند، می گفتند کافیست!
و بس می کردند...
و می رفتند...

ما چه می دانیم جانبازی چیست!

آدرس کانال:
@ghomeishi3
دریافت نظرات

[ دوشنبه 11 ارديبهشت 1396 ] [ 13:53 ] [ issarr ] [ بازدید : 280 ] [ نظرات (0) ]
روز جانباز مبارک


جانباز یعنی درد. جانباز یعنی دم نزدن. یعنی ایستادن. یعنی سوختن و دود نداشتن. رفیقی که دست راستش را توی کربلای پنج جا گذاشته بود می گفت باز هم جنگ بشود می روم.
برگردیم به دهه شصت و بعد از آن تفحص. واقعا اگر جوانه های دسته گلمان را نمی دادیم اکنون کجای نقشه جغرافیا ایستاده بودیم؟ جوانان ما از کدام هویت می گفتند؟
مدیران امروز به پاس این همه رشادت باید نیم نگاهی به گذشته داشته باشند و بدانند فردایی هست، میزانی هست و باید برای آنچه انجام می دهند پاسخگو باشند.

ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز بر شما و جانبازان عزیز مبارکباد.

[ دوشنبه 11 ارديبهشت 1396 ] [ 12:29 ] [ issarr ] [ بازدید : 255 ] [ نظرات (0) ]
آخرین مطالب
کمپین (دوشنبه 11 اردیبهشت 1396)

تصویر ثابت